23 Јуни, 2018
0.3641
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

(ГАЛЕРИЈА) Зидан за Кристијано Роналдо: Тоа што е со нас ни значи многу

Објавено во: Македонија, Галерија 07 Август, 2017

Предводникот на „Кралевите“, Зинедин Зидан денеска изјави дека е импресиониран од физичката подготвеност на Кристијано Роналдо. 

Toj со неколку дена тренинг веќе е во добра форма. Зидан ги израдува фановите во Македонија и потврди дека Роналдо е подготвен за настап. 

„Она што ме импресионира најмногу е неговата физичка подготвеност, речиси е иста како онаа од финалето во Лигата на шампионтие пред два месеци. Тоа што е со нас ни значи многу. Ако по три дена тренинг се најде во составот, тоа е знак дека е подготвен да игра. Утре ќе видиме дали ќе игра или нема, но најважно е тоа што е со нас”- вели Зидан. 

Натпреварот се игра утре со почеток од 20.45 часот.

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

НОВ ПРОТЕСТ ЗА ИМЕТО: Иванов да не го потпишува законот за ратификација на Договорот

НОВ ПРОТЕСТ ЗА ИМЕТО: Иванов да не го потпишува законот за ратификација на Договорот

Мухиќ: Ерга омнес никако не смееше да се дозволи

Мухиќ: Ерга омнес никако не смееше да се дозволи

Две лица претепале момче во автобус на ЈСП

Две лица претепале момче во автобус на ЈСП

Гужва на граница - колони возила кон Грција

Гужва на граница - колони возила кон Грција

Обид за атентат во Куманово - кој е повикан на распит?

Обид за атентат во Куманово - кој е повикан на распит?

Заев за референдумот: Не дај Боже да не успее

Заев за референдумот: Не дај Боже да не успее

Македонски и грчки тинејџери се тепале поради името?

Македонски и грчки тинејџери се тепале поради името?

Пожарот во Велес во кој изгореа три деца можно е да е подметнат?

Пожарот во Велес во кој изгореа три деца можно е да е подметнат?

Заев: Tреба да утврдиме дали референдумот ќе биде консултативен или обврзувачки

Заев: Tреба да утврдиме дали референдумот ќе биде консултативен или обврзувачки