22 Октомври, 2018
0.2535

ГОЛЕМА ПРОМЕНА: На Балканот може да падне снег

Објавено во: Балкан 19 Септември, 2018

Во петок и сабота на Балканот се очекува заладување, пишуваат медиумите од регионот.

Во сабота температурите ќе бидат за 15 степени пониски од петокот. 

Во понеделник ќе следи ново заладување и пад на температурите. 

Идната недела ќе ги има првите минусни температури на Балканот, а можно е да падне и снег на височина над 1400 метри. 

Можеби ќе ве интересира

Инженери, наставници - ќе им требаат половина милион работници

Инженери, наставници - ќе им требаат половина милион работници

(ВИДЕО) Снег на Балканот и студено време

(ВИДЕО) Снег на Балканот и студено време

САД И ГЕРМАНИЈА СЕ ВЕТЕНИ ЗЕМЈИ: Повеќе од половина од населението би заминале

САД И ГЕРМАНИЈА СЕ ВЕТЕНИ ЗЕМЈИ: Повеќе од половина од населението би заминале

Состанок во Сириза по гласањето во македонското Собрание

Состанок во Сириза по гласањето во македонското Собрание

Радев: Важен чекор по долг и историски пат

Радев: Важен чекор по долг и историски пат

Како Коѕијас го искоментира исходот од гласањето во македонското Собрание?

Како Коѕијас го искоментира исходот од гласањето во македонското Собрание?

За какви нови разговори од нула зборува Нова демократија?

За какви нови разговори од нула зборува Нова демократија?

За Тачи Македонија е чекор поблиску кон ЕУ и НАТО

За Тачи Македонија е чекор поблиску кон ЕУ и НАТО

Каменос засрамен што во Европа се даваат „црни пари“ за нечиј глас

Каменос засрамен што во Европа се даваат „црни пари“ за нечиј глас