26 Ноември, 2022
0.0239

Gorenje машини за перење со 10 години гаранција на моторот

Плаќате помалку, а траат подолго

Објавено во: Мои пари 05 Октомври, 2022

Добивај вести на Viber

Машината за перење е еден од главните сојузници во секој дом! Токму поради оваа причина, од клучно значење е при изборот на вашиот идеален модел да обрнете внимание на фактот дека машината треба темелно да ги пере вашите алишта и да ве штити од алергени и непријатни мириси. Покрај тоа, важно е да се обрне внимание и на условите на гаранцијата, со што ќе бидете сигурни дека имате апарат со врвен квалитет во вашиот дом. Затоа ви ги претставуваме моделите на Gorenje машини за перење со инвертер PowerDrive мотор од актуелната промотивна кампања „Плати помалку, добиј повеќе“ кои покрај одличните цении целосната и бесплатна 5 годишна гаранција, имаат 10 години гаранција на инвертер моторот.

Моделите на машини за перење од Gorenje се дизајнирани според стандардите на најнапредната технологија за перење. Програмите се направени да ги рехидрираат влакната, правејќи ја облеката помека и помалку гужвана. Тие имаат и инвертер PowerDrive мотор кој е создаден со цел да овозможи долговечност на вашата машина за перење, притоа заштедувајќи електрична енергија при секое перење.

Кажете им збогум на алергиите!

Користејќи ги овие Gorenje машини, можете да го заштитите вашето семејство од алергии со користење на програмата AllergySteam, која ефикасно ги отстранува алергените со висок интензитет на пареа. И функцијата ExtraHygiene помага во борбата против штетните честички и отстранува до 99,9% од бактериите и грините, осигурувајќи се дека вашата облека не е оштетена во тој процес.

Исто така, можете да заборавите на омекнувачот, кој доколку се користи прекумерно и неправилно може да биде причина за многу проблеми при перењето. Третманот со пареа SteamTech на крајот од избраната програма ќе обезбеди вашата облека да биде темелно испрана и помека.

Друга предност на овие машини е што секоја нивна програма сега е побрза од кога било! Доколку постојано сте во брзање и немате многу време, овие машини имаат функција за брзо перење (FastWashing) која е наменета за такви ситуации. Таа ви дава можност да го скратите времето на секоја програма, вклучително и предперење и дополнителна вода.

Благодарение на сите овие и многу други карактеристики, можете слободно да се препуштите на работите што најмногу ги сакате. Оставете имго перењето алишта на Gorenje машините со инвертер PowerDrive мотор, кои се дизајнирани да ја вршат работата на ефективен, лесен и еколошки начин, а сето тоа со подолг век на траење на апаратот!


Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Најдобрите Black Friday понуди се во брендовите на Fashion Group!

Најдобрите Black Friday понуди се во брендовите на Fashion Group!

Компаниите растат ако има родова еднаквост на работното место

Компаниите растат ако има родова еднаквост на работното место

Купуваjте на рати за Black Friday, плаќајте од 2023 со Diners Club!

Купуваjте на рати за Black Friday, плаќајте од 2023 со Diners Club!

Повисоки каматни стапки за штедење во Комерцијална банка

Повисоки каматни стапки за штедење во Комерцијална банка

„Пијанистика 1“ од м-р Дирона Соколовска е нова публикација со основи на музичката писменост за пијано

„Пијанистика 1“ од м-р Дирона Соколовска е нова публикација со основи на музичката писменост за пијано

Телеком засади 25.000 нови дрвца и собра 12 000 стари мобилни уреди

Телеком засади 25.000 нови дрвца и собра 12 000 стари мобилни уреди

#РамкаЗаПомош: Пронајдовме победнички одржливи идеи во Словенија, Србија и Црна Гора

#РамкаЗаПомош: Пронајдовме победнички одржливи идеи во Словенија, Србија и Црна Гора

Нова рекордна недела за БРАКО – 17 испорачани возила во европски земји

Нова рекордна недела за БРАКО – 17 испорачани возила во европски земји

Започнува продажбата на HUAWEI WATCH GT 3 SE на македонскиот пазар - најлесниот модел во серијата GT 3, со траење на батеријата до 2 недели

Започнува продажбата на HUAWEI WATCH GT 3 SE на македонскиот пазар - најлесниот модел во серијата GT 3, со траење на батеријата до 2 недели