28 Јануари, 2023
0.0334

Холштајн заминува за Москва: Ќе ми недостига мојот тим, пријатните домаќини, како и прекрасните пејсажи

Објавено во: Македонија 24 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Германската амбасадорка во Македонија, Анке Холштајн со „Довидување и mirupafshim“ се збогуваше со нашата земја. 

Таа заминува за Москва, а во своето кракто проштално обраќање потенцираше дека ја напушта убавата Македонија после две и пол години. 

- Ќе ми недостига мојот тим, пријатните домаќини, како и прекрасните пејсажи. Многу пријателства ќе останат. Горда сум на соработката меѓу Македонија и Германија. Пријатно - напиша Холштајн на социјалните мрежи. 


Можеби ќе ве интересира

ЦСКА Софија не го прифати барањето на навивачите, со Македонија ЃП ќе игра пријателска средба

ЦСКА Софија не го прифати барањето на навивачите, со Македонија ЃП ќе игра пријателска средба

Пендаровски го собра дипломатскиот кор: Уставните промени наскоро на домашна агенда

Пендаровски го собра дипломатскиот кор: Уставните промени наскоро на домашна агенда

Левица: Бугарски клуб во Куманово со име на заговарач на големобугарска идеја

Левица: Бугарски клуб во Куманово со име на заговарач на големобугарска идеја

Тетовчанец паднал од 8 кат и се бори за живот

Тетовчанец паднал од 8 кат и се бори за живот

Се бара притвор за малолетникот кој усмрти пензионер со голф во Бутел, полицијата го претстави како полнолетен

Се бара притвор за малолетникот кој усмрти пензионер со голф во Бутел, полицијата го претстави како полнолетен

Граѓанинот пријавил во полиција дека некој друг подигнал брз кредит на негово име

Граѓанинот пријавил во полиција дека некој друг подигнал брз кредит на негово име

Градинка во Прилеп чека 15 месеци да биде ставена во употреба

Градинка во Прилеп чека 15 месеци да биде ставена во употреба

Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука: Цел ден ќе се чува гробот на Гоце Делчев

Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука: Цел ден ќе се чува гробот на Гоце Делчев

ИНA: „Македонија пат“ го отстрани албанскиот јазик од униформите

ИНA: „Македонија пат“ го отстрани албанскиот јазик од униформите