15 Јули, 2020
0.0253

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 02 Јуни, 2020

Oва лето Хрватска нуди ниски цени за туристите. 

Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра на ден.

Најскапиот апартман во Хрватска сега чини колку најевтиниот минатата година. 

Цените за изнајмување апартмани и куќи за одмор на хрватското јадранско крајбрежје се драстично пониски од лани, но побарувачката сè уште е скромна, пренесува порталот Индекс.

Цените на апартманите во 2019 година во претсезоната и по сезоната беа од 40 до 100 евра, а во екот на сезоната варираа од 60 до 200 евра.

Годинава цените на апартманите во претсезоната се од 25 до 40 евра, додека во сезоната се меѓу 45 и 70 евра.

Ниски цени за пијалоци оваа сезона ќе нуди и Грција. 

Можеби ќе ве интересира

Црна Гора е лидер со активни случаи на коронавирус

Црна Гора е лидер со активни случаи на коронавирус

ЕВРОПА И ПОМАГА НА СРБИЈА: Ќе испратат медицински персонал

ЕВРОПА И ПОМАГА НА СРБИЈА: Ќе испратат медицински персонал

Србија и Црна Гора се тргнати од листата безбедни земји на ЕУ

Србија и Црна Гора се тргнати од листата безбедни земји на ЕУ

За 40 евра се продавале лажирани тестови на границата меѓу Бугарија и Грција

За 40 евра се продавале лажирани тестови на границата меѓу Бугарија и Грција

АЈА СОФИЈА ЈА ПРЕЛЕА ЧАШАТА: Eвропа размислува за санкции против Турција

АЈА СОФИЈА ЈА ПРЕЛЕА ЧАШАТА: Eвропа размислува за санкции против Турција

ЗЕМЈА ВО РЕГИОНОТ: Aко купите стан, добивате и државјанство

ЗЕМЈА ВО РЕГИОНОТ: Aко купите стан, добивате и државјанство

Заразено цело српско семејство на одмор во Грција: Во болница се и трите деца

Заразено цело српско семејство на одмор во Грција: Во болница се и трите деца

Во Дубровник двојно поевтино од лани, но туристи нема

Во Дубровник двојно поевтино од лани, но туристи нема

Од вторник: Во Унгарија ќе можат Кинези, но не и Македонци

Од вторник: Во Унгарија ќе можат Кинези, но не и Македонци