11 Август, 2022
0.0199

И УБАВАТА СПЛИЧАНКА КОЈА ПОСЛЕДНА СЕ СЛУШНА СО МАТЕЈ ИСЧЕЗНА БЕЗ ТРАГА: Каде е мистериозната девојка

Објавено во: Балкан 15 Јануари, 2022

Добивај вести на Viber

За исчезнатиот млад човек од Сплит, Матеј Периш, по кого потрагата не стивнува веќе 16 дена, а секој ден има има и официјални, но и неофицијални информации. Она што предизвика голема бура во јавноста е појавувањето на мистериозната девојка од Сплит, со која Матеј последен пат имал контакт во критичната вечер.

Како што дознава Курир, се работи за девојка од Сплит.

-Откако се дозна дека убавата Спличанка е некако поврзана со исчезнатиот Матеј, сите новинари од Хрватска се обидоа да стапат во контакт со неа, но таа одби секаква соработка - вели извор од Сплит и додава:

- Таа дури и ги избриша сите профили на социјалните мрежи. Откако дознаа за неа во јавноста, многумина се запрашаа како таа е поврзана со исчезнатиот Матеј, но набрзо беше откриено дека пријателот на Матеј и бил брат.

Според соговорник на Курир рс, станува збор за пријател на исчезнатиот Матеј кој не сакал да оди со нив на патување во Белград.

- Наводно се слушнале неколку пати таа вечер кога исчезнал. Сепак, М.С. е многу контрадикторна во своите изјави, бидејќи изјавила дека поради музиката во кафеаната не разбира што и кажува. Од друга страна, таа рече дека го видела само пропуштениот повик од Матеј.

- Таа пред неколку дена објави фотографија и наводно се кае поради тоа. Сето ова е чудно и на некој начин сомнително, нејзината изјава што ја дала во полиција и се останато. Таа изјавила и дека Матеј користел опијати, бидејќи сакал напорно да работи како капитен за да ја постигне посакуваната цел - наведува соговорникот. - Не се знае зошто веднаш не се јавила во полиција и не кажала дека е во контакт со него, туку чекала да се извади списокот и да се направи целата анализа на телефонот на Матеј.

Матеј Периш исчезна ноќта меѓу 30 и 31 декември, кога излегол од клубот „Готик“ , па подоцна е снимен на шеталиштето каде се приближува до водата. Имено, неговиот телефон бил лоциран преку сигналот на базната станица во 02:03 часот по полноќ во Сава, додека последниот телефонски сигнал бил во 02:05 часот точно во клубот од каде што истрчал.


Можеби ќе ве интересира

Холанѓанка сакала да се фотографира и паднала од карпа висока 12 метри по што починала

Холанѓанка сакала да се фотографира и паднала од карпа висока 12 метри по што починала

Возач со 1,85 промили алкохол во крвта возел во спротивна насока на автопат во Црна Гора

Возач со 1,85 промили алкохол во крвта возел во спротивна насока на автопат во Црна Гора

Aко патувате во Грција, на познат остров се затворени три плажи

Aко патувате во Грција, на познат остров се затворени три плажи

(ВИДЕО) ГРЦИТЕ СЕ БОРАТ СО ОГНЕНА СТИХИЈА НА ЗАКИНТОС: Мештаните бегаат за да спасат жива глава

(ВИДЕО) ГРЦИТЕ СЕ БОРАТ СО ОГНЕНА СТИХИЈА НА ЗАКИНТОС: Мештаните бегаат за да спасат жива глава

Тинејџер подметнал дури десет пожари на територијата на Херцег Нови: со денови палел вегетација покрај патот, сега е фатен

Тинејџер подметнал дури десет пожари на територијата на Херцег Нови: со денови палел вегетација покрај патот, сега е фатен

Кирил Петков за аферата со Лена Бориславова: Toa e жолта помија на мафијашите

Кирил Петков за аферата со Лена Бориславова: Toa e жолта помија на мафијашите

НОВИНАРИТЕ НА ИНДЕКС НА НОЗЕ - кои се клучните грешки во лекувањето на нивниот колега Матијаниќ кој почина од ковид на 51 годишна возраст

НОВИНАРИТЕ НА ИНДЕКС НА НОЗЕ - кои се клучните грешки во лекувањето на нивниот колега Матијаниќ кој почина од ковид на 51 годишна возраст

Брнабиќ се објаснуваше зошто летувала во Хрватска

Брнабиќ се објаснуваше зошто летувала во Хрватска

Еве како Хрватите сакаат да ги одвратат крадците - креативна порака осамна на аптека

Еве како Хрватите сакаат да ги одвратат крадците - креативна порака осамна на аптека