17 Јануари, 2022
0.0273

И УБАВАТА СПЛИЧАНКА КОЈА ПОСЛЕДНА СЕ СЛУШНА СО МАТЕЈ ИСЧЕЗНА БЕЗ ТРАГА: Каде е мистериозната девојка

Објавено во: Балкан 15 Јануари, 2022

За исчезнатиот млад човек од Сплит, Матеј Периш, по кого потрагата не стивнува веќе 16 дена, а секој ден има има и официјални, но и неофицијални информации. Она што предизвика голема бура во јавноста е појавувањето на мистериозната девојка од Сплит, со која Матеј последен пат имал контакт во критичната вечер.

Како што дознава Курир, се работи за девојка од Сплит.

-Откако се дозна дека убавата Спличанка е некако поврзана со исчезнатиот Матеј, сите новинари од Хрватска се обидоа да стапат во контакт со неа, но таа одби секаква соработка - вели извор од Сплит и додава:

- Таа дури и ги избриша сите профили на социјалните мрежи. Откако дознаа за неа во јавноста, многумина се запрашаа како таа е поврзана со исчезнатиот Матеј, но набрзо беше откриено дека пријателот на Матеј и бил брат.

Според соговорник на Курир рс, станува збор за пријател на исчезнатиот Матеј кој не сакал да оди со нив на патување во Белград.

- Наводно се слушнале неколку пати таа вечер кога исчезнал. Сепак, М.С. е многу контрадикторна во своите изјави, бидејќи изјавила дека поради музиката во кафеаната не разбира што и кажува. Од друга страна, таа рече дека го видела само пропуштениот повик од Матеј.

- Таа пред неколку дена објави фотографија и наводно се кае поради тоа. Сето ова е чудно и на некој начин сомнително, нејзината изјава што ја дала во полиција и се останато. Таа изјавила и дека Матеј користел опијати, бидејќи сакал напорно да работи како капитен за да ја постигне посакуваната цел - наведува соговорникот. - Не се знае зошто веднаш не се јавила во полиција и не кажала дека е во контакт со него, туку чекала да се извади списокот и да се направи целата анализа на телефонот на Матеј.

Матеј Периш исчезна ноќта меѓу 30 и 31 декември, кога излегол од клубот „Готик“ , па подоцна е снимен на шеталиштето каде се приближува до водата. Имено, неговиот телефон бил лоциран преку сигналот на базната станица во 02:03 часот по полноќ во Сава, додека последниот телефонски сигнал бил во 02:05 часот точно во клубот од каде што истрчал.


Можеби ќе ве интересира

„ДА БЕШЕ СИЛУВАЧ НА ДЕВОЈЧИЊА ЌЕ ДОБИЕШЕ ВИЗА, НО ТИ СИ САМО ДИВ БАЛКАНЕЦ: Блогот на Ведрана Рудан за Новак Ѓоковиќ го крена светот на нозе

„ДА БЕШЕ СИЛУВАЧ НА ДЕВОЈЧИЊА ЌЕ ДОБИЕШЕ ВИЗА, НО ТИ СИ САМО ДИВ БАЛКАНЕЦ: Блогот на Ведрана Рудан за Новак Ѓоковиќ го крена светот на нозе

ЈА ВРЗАЛ ЗА ВОЛАН, И СЕ ЗАКАНУВАЛ ДЕКА ЌЕ ЈА УБИЕ, И СТАВИЛ КАМЕРИ ВО СТАНОТ: 67-годишен маж киднапирал 22-годишна девојка на Истра

ЈА ВРЗАЛ ЗА ВОЛАН, И СЕ ЗАКАНУВАЛ ДЕКА ЌЕ ЈА УБИЕ, И СТАВИЛ КАМЕРИ ВО СТАНОТ: 67-годишен маж киднапирал 22-годишна девојка на Истра

„КЕНГУР ЗАВРШИ ВО КОНТЕЈНЕР“-НАЈСПОДЕЛУВАНА ФОТОГРАФИЈА: Како фановите на Новак го изразуваат гневот заради депортацијата од Австралија

„КЕНГУР ЗАВРШИ ВО КОНТЕЈНЕР“-НАЈСПОДЕЛУВАНА ФОТОГРАФИЈА: Како фановите на Новак го изразуваат гневот заради депортацијата од Австралија

ШТО Е ПРЕСУДНО ЗА ЛЕСНИ ИЛИ ПОТЕШКИ СИМПТОМИ НА КОВИД: Вирологот Шеклер открива и дали се ближи крајот на пандемијата

ШТО Е ПРЕСУДНО ЗА ЛЕСНИ ИЛИ ПОТЕШКИ СИМПТОМИ НА КОВИД: Вирологот Шеклер открива и дали се ближи крајот на пандемијата

ВО МАРТ ПРИСТИГНУВААТ АВСТРАЛИСКИ СПОРТИСТИ-ЌЕ ПОКАЖЕМЕ ДЕКА СМЕ ПОДОБРИ ОД АВСТРАЛИСКАТА ВЛАДА: Вучиќ изјавата ја даде и на англиски јазик

ВО МАРТ ПРИСТИГНУВААТ АВСТРАЛИСКИ СПОРТИСТИ-ЌЕ ПОКАЖЕМЕ ДЕКА СМЕ ПОДОБРИ ОД АВСТРАЛИСКАТА ВЛАДА: Вучиќ изјавата ја даде и на англиски јазик

ПРОСТИТУТИ ОД КИНА, РУСИЈА И ЈАПОНИЈА СРЕДЕ БЕЛГРАД: Клиентите ги избираат во каталог

ПРОСТИТУТИ ОД КИНА, РУСИЈА И ЈАПОНИЈА СРЕДЕ БЕЛГРАД: Клиентите ги избираат во каталог

МАТЕЈ ТОЧНО ЗНАЕЛ КАДЕ ОДИ, НЕ БИЛ ДЕЗОРИЕНТИРАН: Екпертите кои трагаат по младиот Хрват тврдат дека точно ја знаел целта

МАТЕЈ ТОЧНО ЗНАЕЛ КАДЕ ОДИ, НЕ БИЛ ДЕЗОРИЕНТИРАН: Екпертите кои трагаат по младиот Хрват тврдат дека точно ја знаел целта

ПУКАЛ КОН ДЕЦА СО ВОЗДУШНА ПУШКА И РАНИЛ ДЕВОЈЧЕ ВО КОЛЕНОТО: Уапсен 70-годишен загрепчанец

ПУКАЛ КОН ДЕЦА СО ВОЗДУШНА ПУШКА И РАНИЛ ДЕВОЈЧЕ ВО КОЛЕНОТО: Уапсен 70-годишен загрепчанец

АКО МУ ЗАБРАНУВАТЕ НА ЃОКОВИЌ ДА ГО ОСВОИ ТУРНИРОТ ПО ДЕСЕТТИ ПАТ, ЗОШТО ВЕДНАШ НЕ КАЖАВТЕ-НЕМА ВИЗА: Не го малтретирајте, му порача Вучиќ на австралискиот премиер

АКО МУ ЗАБРАНУВАТЕ НА ЃОКОВИЌ ДА ГО ОСВОИ ТУРНИРОТ ПО ДЕСЕТТИ ПАТ, ЗОШТО ВЕДНАШ НЕ КАЖАВТЕ-НЕМА ВИЗА: Не го малтретирајте, му порача Вучиќ на австралискиот премиер