12 Јуни, 2024
0.0281

Игор Џамбазов со емотивна порака: „И двајцата си заминаа на овој ден. Ги има во моите книги, во моите песни, во моите секојдневни муабети, во моите мисли“

Објавено во: Стил 18 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

„Спомени од едно убаво Скопје“, „Шток ми бејби“, „Прекрасни спомени од една убава младост, Хавана, МНТ, Чао“ се само дел од коментарите под објавата на Игор Џамбазов за неговите пријатели, градски ликови од скопскиот асвалт кои заминаа прерано. Игор често се потсетува на нив и споделува приказни од моментите поминати зедно.

Подетално читајте на Женски магазин, тука.