19 Мај, 2021
0.0212

Илиоски го повика Заев на говорница да каже што прифатил од платформата

Објавено во: Македонија 05 Април, 2017

Пратеникот Зоран Илиоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ го повика Зоран Заев да излезе на говорница и да открие што СДСМ прифатил од албанската платформа која е услов за формирање нова влада.

- Иако пратениците од СДСМ јавно го повикаа Зоран Заев да излезе на говорницата и да каже шти прифатил, тој сеуште не најде да ги удостои ниту сите пратеници ниту македонската јавност која што со право е загрижена.

Илиоски ги продолжи нападите врз СДСМ па исто како и своите сопартијци говореше за распродавање на националните и државните интереси и симболи како што се името, знамето и катастрофалната територијална распределба со цел да се дојде до власт.


Можеби ќе ве интересира

Заев од Брисел: Го очекуваме тоа што ни е ветено

Заев од Брисел: Го очекуваме тоа што ни е ветено

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија протерува руски дипломат, во меѓувреме се појавија нови снимки од конгресот на СДСМ

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија протерува руски дипломат, во меѓувреме се појавија нови снимки од конгресот на СДСМ

Државниот пазарен инспекторат има нов директор

Државниот пазарен инспекторат има нов директор

До 1-ви јуни останува на сила полицискиот час

До 1-ви јуни останува на сила полицискиот час

Ќе има јавна дебата за Законот за дивоградби

Ќе има јавна дебата за Законот за дивоградби

Вчера имало две групни тепачки во Скопје

Вчера имало две групни тепачки во Скопје

Грција и Бугарија имаат најголем интерес нашата европска приказна да успее, вели Димитров

Грција и Бугарија имаат најголем интерес нашата европска приказна да успее, вели Димитров

Заев повторно патува во Брисел - со кого ќе се сретне?

Заев повторно патува во Брисел - со кого ќе се сретне?

Зошто Пендаровски се вакцинираше во Куманово?

Зошто Пендаровски се вакцинираше во Куманово?