26 Октомври, 2020
0.0214

ИМАШЕ САМО 22 ГОДИНИ: Moмче од Свети Николе почина од коронавирусот

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 21 Септември, 2020

Момче на возраст од 22 години од Свети Николе почина од коронавирусот. 

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски денеска информираше дека на Инфективната клиника во Скопје починало 22-годишно момче од Свети Николе.

Како што наведе, момчето прво се лекувало на Инфективното одделение од болницата во Велес, но поради компликации, минатата недела е итно пренесено во Скопје.

Коцевски апелираше до сите жители на Општина Велес да ги почитуваат мерките за заштита затоа што последните десетина дена бројките покажуваат зголемување во тој реон.

Опасниот вирус досега однесе и животи на 23, 27, 29 годишни луѓе. 

Но, денеска и во Струмица се случи настан каков досега немало во земјата. 

Дваесетина луѓе утрово украле мртов човек од болнички кревет во инфективното оддление на Општата болница во Струмица. 

Во градот имаше и тепачка на улиците, но не се знае дали е поврзана со настанот. 

Можеби ќе ве интересира

Нефи Усеини на операција во Турција

Нефи Усеини на операција во Турција

Д-р. Стојанов за Фактор: Бројките кажуваат дека вирусот е поактивен, поинфективен и посмртоносен

Д-р. Стојанов за Фактор: Бројките кажуваат дека вирусот е поактивен, поинфективен и посмртоносен

Комисија за односи со верските заедници: Куќните слави без гости

Комисија за односи со верските заедници: Куќните слави без гости

ГОЛЕМ БРОЈ БОЛНИ ОД КОВИД МОРА ДА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРААТ: Во ГОБ „8 Септември“ и во Ковид-центарот Козле итно да се зголемат болничките капацитети

ГОЛЕМ БРОЈ БОЛНИ ОД КОВИД МОРА ДА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРААТ: Во ГОБ „8 Септември“ и во Ковид-центарот Козле итно да се зголемат болничките капацитети

Кичеец примен во затворот во Струга

Кичеец примен во затворот во Струга

НЕ ВИДОВМЕ МОРЕ, А НЕМА НИ ШОПИНГ - грчката граница е сигурно затворена до 8 ноември

НЕ ВИДОВМЕ МОРЕ, А НЕМА НИ ШОПИНГ - грчката граница е сигурно затворена до 8 ноември

Спасовски: Полицијата ќе ги проверува домовите и по допрен глас

Спасовски: Полицијата ќе ги проверува домовите и по допрен глас

НЕ СЕ ИСКЛУЧУВА ПОЛИЦИСКИ ЧАС - состанокот на Комисијата заврши, се чека пресот на Филипче

НЕ СЕ ИСКЛУЧУВА ПОЛИЦИСКИ ЧАС - состанокот на Комисијата заврши, се чека пресот на Филипче

Стомачен вирус, ништо не ти е: Со вакви зборови почнува голготата на Надица која храбро се бори со туморот на мозокот, ниту еден неврохирург не сакал да ја оперира

Стомачен вирус, ништо не ти е: Со вакви зборови почнува голготата на Надица која храбро се бори со туморот на мозокот, ниту еден неврохирург не сакал да ја оперира