25 Јули, 2024
0.0262

ИМЛЕК ОАЗА – 100% посни напитоци од овес и бадем

Објавено во: Мои пари 19 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Новите производи на Млекара АД Битола, Имлек Оаза, претставуваат алтернативни, посни напитоци од овес и бадем и се резултат на континуираното истражување, развој и стремење кон иновации, како и одговор на потребите на современиот потрошувач.

Бимилк, после повеќе од 70 години постоење, првпат влегува во категоријата на растителни напитоци, кај народот познати како „билни млека“. Со лансирањето на ова портфолио, Бимилк како компанија се издвојува од останатите во млечниот сектор бидејќи за своите потрошувачи, а и за оние потрошувачи кои се на посебна исхрана, сега нуди алтернативни напитоци од бадем и овес.

Производите од брендот Имлек Оаза се направени со најквалитетни состојки, богатство од витамини и минерали кои се важна поддршка за балансирани оброци. Се истакнуваат со висока содржина на калциум и витамини Б2, Б12 и Д2, не содржат лактоза, овозможувајќи алтернатива за сите оние кои бараат производ без оваа состојка. Овие производи носат свеж пристап во исхраната, нудејќи им на потрошувачите единствено искуство и исклучителна нутритивна вредност. Имлек Оаза овес и бадем едноставно се вклопуваат во дневната рутина, било како додаток за кафе, за здрави оброци, каши, смути, за подготовка на јадења или како освежителен напиток.

Имлек Оаза бадем е одличен напиток од бадем. Егзотичен плод, кој е извор на протеини, минерали, влакна и витамини. Бадемот помага за детоксикација на организмот и регулирање на нивото на холестерол.

Овесот е житарка богата со влакна, белковини и витамини, која освен што ги регулира тегобите со варењето – го намалува холестеролот и на телото му дава многу енергија. Благодарение на својата најважна состојка, Имлек Оаза напитокот од овес претставува одлична поддршка на вашиот организам и здравите навики.

Иновациите се клучен дел од делувањето на Бимилк и произлегуваат од секој сегмент од работата на компанијата, а најновиот бренд Имлек Оаза претставува исклучително важен чекор за одржување на водечката улога во млечната индустрија во земјата.

Можеби ќе ве интересира

Производителите на полупроводници под репресии на американската влада

Производителите на полупроводници под репресии на американската влада

По настанот Galaxy Unpacked, Samsung најави достапност на најновите уреди во Северна Македонија

По настанот Galaxy Unpacked, Samsung најави достапност на најновите уреди во Северна Македонија

Започна со реализација проектот Малите алкалоидовци го истражуваат „Алкалоид“

Започна со реализација проектот Малите алкалоидовци го истражуваат „Алкалоид“

Како да го оптимизирате вашиот буџет за повеќе доживувања ова лето

Како да го оптимизирате вашиот буџет за повеќе доживувања ова лето

Драгана и Никола од Македонија, ги подготвуваа олимпијците во борење на најбројната светска нација

Драгана и Никола од Македонија, ги подготвуваа олимпијците во борење на најбројната светска нација

Дали никотинот може да има улога во намалувањето на штетите од тутунот?

Дали никотинот може да има улога во намалувањето на штетите од тутунот?

Како осигурувањето ми ја компензира штетата од пожарот!

Како осигурувањето ми ја компензира штетата од пожарот!

„И ОДМОР, И ЗАШТЕДА“ – ПРОМОТИВЕН ОРОЧЕН ДЕПОЗИТ НА ПРОКРЕДИТ БАНКА СО АТРАКТИВНИ КАМАТНИ СТАПКИ НА САМО 13 МЕСЕЦИ

„И ОДМОР, И ЗАШТЕДА“ – ПРОМОТИВЕН ОРОЧЕН ДЕПОЗИТ НА ПРОКРЕДИТ БАНКА СО АТРАКТИВНИ КАМАТНИ СТАПКИ НА САМО 13 МЕСЕЦИ

Соопштение за најавите на Министерството за финансии за одземање на две лиценци за приредување игри на среќа

Соопштение за најавите на Министерството за финансии за одземање на две лиценци за приредување игри на среќа