18 Мај, 2021
0.0239

Италијанци организирано преку агенција ќе доаѓаат да се вакцинираат во Србија

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 15 Април, 2021

Италијанска туристичка агенција нуди вакцина-туризам за Србија. Oд цела Италија засега има 500 пријавени. 

Станува збор за агенција од Болоња која нуди пакет аранжман за сите Италијанци кои сакаат да се вакцинираат против ковид-19 во Србија, пишува весникот „Кориере дела Сера“.

Сопственикот  Умберто Салвадори сам го тестирал системот, ја одбрал вакцината и откако е вакциниран во Белград, неговата агенција понуди пакет од четири дена. Единствениот услов за патување е лицето да има потврда дека е регистрирано за вакцинација.

Цената на четиридневниот пакет за две лица е 500 евра, а тоа вклучува превоз со авион или автомобил, како и  ковид-тест. Сопственикот на агенцијата тврди дека интересот е огромен, дека нивните телефони постојано ѕвонат, заинтересирани се и компании од мала и средна големина. Србија се покажа како многу успешна во процесот на имунизација. Во Србија се вакцинираа над 23.000 граѓани од регионот. 

Можеби ќе ве интересира

Лекар тврди дека коронавирусот остава последици врз срцето

Лекар тврди дека коронавирусот остава последици врз срцето

Снајперист требал да го убие Вучиќ, се подготвувал атентат

Снајперист требал да го убие Вучиќ, се подготвувал атентат

ИКЕА ГИ ПОВЛЕКУВА ОВИЕ ЧИНИИ И ШОЉИ - има ризик од кршење и изгореници

ИКЕА ГИ ПОВЛЕКУВА ОВИЕ ЧИНИИ И ШОЉИ - има ризик од кршење и изгореници

ПРВИТЕ СРПСКИ ТУРИСТИ СТИГНАА НА ПЕФКОХОРИ - биле преку агенција, со заменски ваучер и никој не им барал ПЛФ формулар

ПРВИТЕ СРПСКИ ТУРИСТИ СТИГНАА НА ПЕФКОХОРИ - биле преку агенција, со заменски ваучер и никој не им барал ПЛФ формулар

Заклучоци од самитот Брдо-Бриони: Без став за промена на границите

Заклучоци од самитот Брдо-Бриони: Без став за промена на границите

АВТОБУС ЗАРОБЕН ВО ЕЗЕРО - пороен дожд направи хаос во Белград

АВТОБУС ЗАРОБЕН ВО ЕЗЕРО - пороен дожд направи хаос во Белград

ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА СРПСКАТА ФАБРИКА ЗА ВАКЦИНИ - Вучиќ објави видео на инстаграм

ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА СРПСКАТА ФАБРИКА ЗА ВАКЦИНИ - Вучиќ објави видео на инстаграм

НАПНАТО НА БРДО БРИОНИ: Вучиќ до Османи - обидете се да постигнете договор, а заканите со тужби се како да плашите мечка со мува

НАПНАТО НА БРДО БРИОНИ: Вучиќ до Османи - обидете се да постигнете договор, а заканите со тужби се како да плашите мечка со мува

Новости: Радоја Звицер, водачот на Кавачкиот клан, има македонски пасош

Новости: Радоја Звицер, водачот на Кавачкиот клан, има македонски пасош