22 Јуни, 2018
0.5667
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Како по навика, на ВМРО ДПМНЕ секогаш му е крив Заев

Објавено во: Анализа 26 Мај, 2018

„СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија. Зоран Заев се обидува да ја покрие катастрофата со нарачани судски пресуди. Судството е заробено...“

Секој ден исти соопштенија, жалби, поплаки.

Така и утринава. Од адресата на ВМРО ДПМНЕ упатија нови критики до првиот човек на Владата.

Го цитирам утринското соопштение:

„СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија. Правната држава е укината, а политичките пресуди станаа секојдневие. 
Додека Зоран Заев и СДСМ ја пустошат Република Македонија судот слепо извршува политички нарачки.

Судот стана партиска експозитура на Заев и СДСМ. Правосудството не го интересираат ниту аргументи, ниту докази ниту факти туку слепо извршување на партиската задача на Заев.

Додека политичките неистомисленици на Заев секојдневно се малтретираат и им се изрекуваат драконски затворски казни, самиот Зоран Заев беше ослободен од барањето за поткуп каде сведок беше целата македонска јавност. Беше ослободен како што беа ослободени и обвининетите од Монструм и Сопот.

Судот и Зоран Заев го прават целиот македонски народ слеп и глув за криминалите на овој човек“.

Дали опозицијата заборави што се случуваше со судството додека таа беше на власт? Не беше партизирано? Државата не беше за некој мајка, за друг маќеа? Не се правеа нарачки? Не лежеа ли невини по затвори? Нели се притворуваа неистомисленици и тоа пред очи на децата,на јавноста?

Очигледно некој живее во паралелен свет. Некаков измислен. Нереален. Каков сака нека се нарече. Факт е дека во животот се е бумеранг. Еднаш си горе, утре може да бидеш долу и да се валкаш во кал никогаш не помислувајќи дека кога тогаш нештата се менуваат...

Дали и какво е судството во моментов нема да коментираме, ќе оставиме челниците на тие институции кои треба да делат правда да се докажат дека не работат за ничиј интерес и дека ќе ја следат вистината. 

Доколку одлучат да не ги променат работите и да тргнат по нов пат тогаш дефинитивно нема да се оправиме и ќе бидеме земјата на чудата каде народот трпи и трпи.. но, знајте дека се во животот има граници и рок на траење .


И.С.

Можеби ќе ве интересира

Што ги зголеми заштедите: Банките чуваат 5,6 милијарди евра

Што ги зголеми заштедите: Банките чуваат 5,6 милијарди евра

Потрошувачките и станбените кредити забрзано растат: Колку им должиме на банките

Потрошувачките и станбените кредити забрзано растат: Колку им должиме на банките

Дали деблокирањето на евроинтеграциите ќе ја раздвижи економијата?

Дали деблокирањето на евроинтеграциите ќе ја раздвижи економијата?

Кој акционер од штипски „Бетон“ ги продаде своите акции?

Кој акционер од штипски „Бетон“ ги продаде своите акции?

Граѓаните се повеќе се задолжуваат со „брзи“ кредити

Граѓаните се повеќе се задолжуваат со „брзи“ кредити

Кој „крои“ во штипски „Бетон“?

Кој „крои“ во штипски „Бетон“?

Граѓаните соголени до гуша: Фрапантни суми наплатени од извршителите

Граѓаните соголени до гуша: Фрапантни суми наплатени од извршителите

Кој лапна најмрсна дивиденда?

Кој лапна најмрсна дивиденда?

Може ли да се одбие оваа понуда? Претседател на УО нуди 71.000 евра да ги купи сите слободни акции !

Може ли да се одбие оваа понуда? Претседател на УО нуди 71.000 евра да ги купи сите слободни акции !