24 Јуни, 2018
0.3726
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

КАЛЕНДАР ЗА ШОПИНГ: Кога да купите јакна, парфеми, вино?

Објавено во: Финансии 11 Октомври, 2017

Во јануари е најдобро да купувате јакни и капути.  Во овој месец по Нова година обично има намалување на цените. Ако имате среќа да налетате на последното парче, можете да го купите и за 70% поевтино. 

Парфемите за 30% поевтино можете да ги купите во февруари околу Свети Валентин. 

Љубителите на добро вино најдобро е истото да го купат околу Свети Трифун кога има и голем избор. 

За купување на венчаници март е идеален месец и се смета дека тогаш има попусти. 

Најевтини авио билети можете да купите пред Католички Божиќ, Велики Петок и Нова година. Во мај за 40% можете да најдете поевтина постелнина. 

Во септември можете да купите за 30% поевтин костим за капење и да се подготвите за идното лето. Истото важи и за други реквизити за плажа. 

Можеби ќе ве интересира

За девет месеци ќе заработите до 40.000 евра

За девет месеци ќе заработите до 40.000 евра

Прекуграничните трансакции ќе се порамнуваат преку ново иновативно решение

Прекуграничните трансакции ќе се порамнуваат преку ново иновативно решение

Колку милиони ќе треба граѓаните за 30 години да платат за обврзницата?

Колку милиони ќе треба граѓаните за 30 години да платат за обврзницата?

ММФ одобри гигантски кредит од 50 милијарди долари за јужноамериканска земја

ММФ одобри гигантски кредит од 50 милијарди долари за јужноамериканска земја

Какви се цените на храната во Хрватска, Германија и Ирска?

Какви се цените на храната во Хрватска, Германија и Ирска?

ПОСКАПИ ПОНУДИ ОД СОСЕДИТЕ: Како туристички агенции прават пари од аранжманите за летување?

ПОСКАПИ ПОНУДИ ОД СОСЕДИТЕ: Како туристички агенции прават пари од аранжманите за летување?

Тевдовски задоволен од полнењето на буџетот

Тевдовски задоволен од полнењето на буџетот

Големо намалување на примателите на социјалната помош

Големо намалување на примателите на социјалната помош

Колку пари ќе издвои Општина Аеродром за секое прваче од буџетот?

Колку пари ќе издвои Општина Аеродром за секое прваче од буџетот?