24 Септември, 2021
0.0248

Ќе биде потребен ПЦР тест за влез во Германија?

Објавено во: Свет, Корона Вирус 27 Јули, 2021

Германската влада планира заострување на правилата за тестирање за сите патници.

Во земјата не би можел да влезе никој кој не е вакциниран, има прележано коронавирусот или покаже негативен тест. Меѓу членовите на германската влада се шири стравот од нов бран на заразени. Откако портпаролката на владата Улрике Демер изјави дека се размислува околу воведување нови мерки ако инциденцата продолжи да расте со сегашната брзина, сега и министерот за здравство Јенс Шпан најави заострување на правилата за влез во земјата за повратниците од годишен одмор и патниците.

Можеби ќе ве интересира

Уште една европска земја ги укинува сите ковид мерки

Уште една европска земја ги укинува сите ковид мерки

Русија денес e со рекорден број починати од коронавирусот

Русија денес e со рекорден број починати од коронавирусот

Дутерте: Богатите складираат вакцини, додека сиромашните земји добиваат по една лажица

Дутерте: Богатите складираат вакцини, додека сиромашните земји добиваат по една лажица

ЕУ тврди дека немало никаков „нон - пејпер“ за прекројување на границите на Балканот

ЕУ тврди дека немало никаков „нон - пејпер“ за прекројување на границите на Балканот

Нов Зеланд станува дигитален рај

Нов Зеланд станува дигитален рај

ЗАРАЗЕНА ПОСЕТИЛА МНОГУ ГРАДОВИ: Поради една женa скоро 135.000 луѓе одат во изолација

ЗАРАЗЕНА ПОСЕТИЛА МНОГУ ГРАДОВИ: Поради една женa скоро 135.000 луѓе одат во изолација

ДИРЕКТОРОТ НА МОДЕРНА СО ОПТИМИСТИЧНА ИЗЈАВА: Враќање на старото „нормално“ за точно една година од сега

ДИРЕКТОРОТ НА МОДЕРНА СО ОПТИМИСТИЧНА ИЗЈАВА: Враќање на старото „нормално“ за точно една година од сега

СЕГА СМЕ ПОДОБРО ЗАШТИТЕНИ: Први почнаа да ги вакцинираат децата постари од 2 години со сопствена вакцина против корона

СЕГА СМЕ ПОДОБРО ЗАШТИТЕНИ: Први почнаа да ги вакцинираат децата постари од 2 години со сопствена вакцина против корона

(ВИДЕО) Австралиски водител остана смирен иако водеше емисија при силниот земјотрес

(ВИДЕО) Австралиски водител остана смирен иако водеше емисија при силниот земјотрес