15 Август, 2018
0.2585

Колку ќе ги зголеми цените на акциите името „Северна Македонија“ ?

Објавено во: Економија 12 Јуни, 2018

Ќе направат ли експлозија на берзата политичките случувања во државата е прашање кое си го поставија многумина.

Според економистите евентуален исчекор кон решение за името и деблокадата на евроинтегративниот пат на Македонија, уште летово ќе се пресликаат на пазарот во раст на прометот, но и на цените.

Прогнозите кои за Фактор ги дадоа познавачите на пазарот се дека позитивните очекувања на некој начин влијаеја на пазарот.

Подетално што велат експертите на оваа тема прочитајте тука - Дали решението за името ќе ја „експлодира“ берзата?

Можеби ќе ве интересира

Ни стигнува ли семејниот буџет за да платиме кредит и да преживееме?

Ни стигнува ли семејниот буџет за да платиме кредит и да преживееме?

Расте бројот на банкротирани фирми

Расте бројот на банкротирани фирми

Кое свое чедо најмногу го љуби РЕК Битола?

Кое свое чедо најмногу го љуби РЕК Битола?

Македонските фирми во банкрот: Што ја зголемува стапката на згаснати компании

Македонските фирми во банкрот: Што ја зголемува стапката на згаснати компании

Кое е најмилото чедо на РЕК Битола?

Кое е најмилото чедо на РЕК Битола?

Како Стопанска банка прави профит 5 милиони евра месечно?

Како Стопанска банка прави профит 5 милиони евра месечно?

РИВАЛИТЕ ИМ СОЗДАВААТ МАКИ: За што се грижи ОПЕК?

РИВАЛИТЕ ИМ СОЗДАВААТ МАКИ: За што се грижи ОПЕК?

Воведе криптовалута и тоа му е најголемата грешка

Воведе криптовалута и тоа му е најголемата грешка

ДРАМАТИЧНО ПРЕДВИДУВАЊЕ: Eврото во колапс поради Турција?

ДРАМАТИЧНО ПРЕДВИДУВАЊЕ: Eврото во колапс поради Турција?