20 Јуни, 2024
0.1841

КОЛОЗОВА ЗА МИЦКОВСКИ: Шеташ со аурата на лузер - пошто нејќеше моркови, кај и да е, ќе има стапови

Објавено во: Македонија 25 Мај, 2023

Добивај вести на Viber

Професорката Катерина Колозова, на својот Фејсбук профил, објави коментар околу изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски при посетата на Струмица, кога ги повика граѓаните да гласаат за неговата партија.

„Човек, цела Америка дојде да ти каже - "наш безбедносен интерес е продолжување на преговорите, и со тоа, изгласување уставни промени." Да си преземеш одговорност - ти пак на браникот. Ако мислиш дека Русија ќе се тепа со Америка за тебе, си се зезнал. Угоре високо, удолу длабоко. Како и да е, со тебе ДПМНЕ нема шанси да победи. Шеташ со аурата на лузер - пошто нејќеше моркови, кај и да е, ќе има стапови“, напиша Колозова.

 

Можеби ќе ве интересира

ЈП „Национални шуми“ нема да учествува во гаснењето на пожарите

ЈП „Национални шуми“ нема да учествува во гаснењето на пожарите

Стружанец уапсен за изработка на лажни дипломи

Стружанец уапсен за изработка на лажни дипломи

ЖИВАТА ЌЕ СЕ ИСКАЧИ ДО 40 СТЕПЕНИ: Времето во следните денови

ЖИВАТА ЌЕ СЕ ИСКАЧИ ДО 40 СТЕПЕНИ: Времето во следните денови

МЛАД ВОЈНИК ПОЧИНАЛ НА „КРИВОЛАК“: Се пријавил за селективен курс за специјални сили, починал на последната дисциплина

МЛАД ВОЈНИК ПОЧИНАЛ НА „КРИВОЛАК“: Се пријавил за селективен курс за специјални сили, починал на последната дисциплина

ИМААТ ПРЕКРАСНИ ПЛАЖИ, НЕ БРЗААТ, АМА И НИКОГАШ НЕ ДОЦНАТ: Студент од Скопје раскажува како е да се волонтира на Аруба

ИМААТ ПРЕКРАСНИ ПЛАЖИ, НЕ БРЗААТ, АМА И НИКОГАШ НЕ ДОЦНАТ: Студент од Скопје раскажува како е да се волонтира на Аруба

„ТРЕБАШЕ ПОРАНО ДА ЗАМИНАМ ОД ПОЛИТИКАТА“: Јанкуловска „призна“ која и е најголемата грешка

„ТРЕБАШЕ ПОРАНО ДА ЗАМИНАМ ОД ПОЛИТИКАТА“: Јанкуловска „призна“ која и е најголемата грешка

ЌЕ СЕ КРАТИ НА ИНСТИТУЦИИ, ДИРЕКТОРСКИ МЕСТА НО И ЕКОНОМСКИ ДИРЕКТОРИ: Еве што најавува кандидатот за вицепремиер Николовски

ЌЕ СЕ КРАТИ НА ИНСТИТУЦИИ, ДИРЕКТОРСКИ МЕСТА НО И ЕКОНОМСКИ ДИРЕКТОРИ: Еве што најавува кандидатот за вицепремиер Николовски

ДАЛИ ДАРКО КОСТОВСКИ ЌЕ ТРЧА ЗА БУТЕЛ ИЛИ ГРАД СКОПЈЕ? Еве дали е заинтересиран да стане татко на градот

ДАЛИ ДАРКО КОСТОВСКИ ЌЕ ТРЧА ЗА БУТЕЛ ИЛИ ГРАД СКОПЈЕ? Еве дали е заинтересиран да стане татко на градот

ФИЛИПЧЕ СО ПЛАН: Еве како ќе привлекува нови кадри во партијата

ФИЛИПЧЕ СО ПЛАН: Еве како ќе привлекува нови кадри во партијата