15 Јули, 2020
0.0392

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЌЕ ЗАСЕДАВА ВО ПРОШИРЕН СОСТАВ: Нов многу висок број на новозаразени

Објавено во: Македонија 03 Јуни, 2020

Комисијата за заразни болести за денеска закажа состанок кој ќе се одвива во проширен состав. Ќе биде повикан вице премиерот, како и претставници од Центрите за јавно здравје од другите градови.

За Фактор велат дека се уште не се знае што ќе предложат, но се оди на идеја во целиот процес да бидат вклучени и некои од верските луѓе, оџите, бидејќи дел од граѓаните одбиваат да се тестираат.

Инаку, според се уште неофицијалните информации, денешната бројка на новозаразени е највисока од почетокот на епидемијата во земјава и се шпекулира дека е над 100


Можеби ќе ве интересира

ГРАЃАНИТЕ ЧЕКААТ ДА ГЛАСААТ: Дисциплинирано во Скопје

ГРАЃАНИТЕ ЧЕКААТ ДА ГЛАСААТ: Дисциплинирано во Скопје

Малолетник од Сирија е најден во багажник на возило

Малолетник од Сирија е најден во багажник на возило

Македонец во Мелбурн осомничен за убиство на сопругата

Македонец во Мелбурн осомничен за убиство на сопругата

РЕДИЦИ ЗА ГЛАСАЊЕ ВО ШТИП: Излезеноста на сите ИМ до 11.00 е околу 14 отсто

РЕДИЦИ ЗА ГЛАСАЊЕ ВО ШТИП: Излезеноста на сите ИМ до 11.00 е околу 14 отсто

ДИК: Излезноста на гласачите до 11 часот изнесува 11 отсто

ДИК: Излезноста на гласачите до 11 часот изнесува 11 отсто

ЈО: Со автомобил растурале флаери во Дебреше

ЈО: Со автомобил растурале флаери во Дебреше

Очекувајте локален дожд попладне

Очекувајте локален дожд попладне

ДИК: До 9 часот излезноста е 5.19 отсто

ДИК: До 9 часот излезноста е 5.19 отсто

МОСТ: Сите гласачки места се навреме отворени

МОСТ: Сите гласачки места се навреме отворени