16 Јули, 2024
0.0259

Концерти, фестивали, кино на отворено – Halk EZ ја отвора сезоната на кул искуства за своите корисници

Објавено во: Мои пари 20 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

На првиот ден од летото, новиот банкарски пакет за млади Halk EZ ја најавува сезоната на изненадувања и подароци за своите корисници. Концерти, фестивали, кино на отворено се само дел од искуствата кои Халкбанк ќе им ги овозможи на младите како дел од активностите во рамки на пакетот Halk EZ, кој покрај банкарски услуги, претставува и платформа за едукација, забава, дружење и вмрежување.

Во рамките на овие активности, во тек е наградната игра „Стани дел од Halk EZ заедницата и стигни до EXIT 2024“ преку која ќе бидат доделени пет ВИП влезници за двајца за еден од најголемите музички фестивали во Европа. Наградата вклучува карти за EXIT, авионски превоз, хотелско сместување и возбудливи тури со џип и катамаран за две лица, а право на учество имаат сите млади на возраст од 18 до 24 години кои се корисници на пакетот Halk EZ. 


Покрај ова, во претстојните недели, како дел од летната сезона на подароци, Halk EZ ќе додели влезници за два филмски фестивали на отворено – Beach Film Festival во Охрид и Галичник филм фестивал, Sunset Session забавата во Љубаниште и Street Food Festival кој наредната недела ќе се одржи во Скопје.

„Младите постојано се во фокусот на работата на Халкбанк и како дел од нашата стратегија за општествена одговорност спроведуваме низа активности со кои ги поддржуваме нивната едукација, развој и напредок. Со оглед на тоа што летото е време за опуштање и уживање во интересни содржини, одлучивме да ги поттикнеме младите да посетуваат реномирани културни и забавни настани во Македонија и регионот и да стекнат вредни искуства“, вели Маја Наумовска Савеска, директор на корпоративни и маркетинг комуникации во Халкбанк АД Скопје.

Пакетот Halk EZ (Halk Easy) е создаден за да одговара на секојдневните потреби на сите млади луѓе, студенти, средношколци, млади претприемачи кои водат брз и динамичен живот и ги користат дигиталните технологии. Тој нуди беспплатно мобилно и електронско банкарство, Visa бесконтактна картичка со која може да се повлекува  готовина без надомест на сите банкомати во земјата и во странство, платежна сметка без трошоци за водење на истата, и низа иновативни услуги како GarminPaySmartSendSmartCash.

Пр објава

Можеби ќе ве интересира

Отворени се пријавувањата за трката Халк Вело Грин, која ќе се одржи на 8. септември во Маврово

Отворени се пријавувањата за трката Халк Вело Грин, која ќе се одржи на 8. септември во Маврово

Промотивно во НЛБ Банка, НЛБ Супер депозити со атрактивни каматни стапки

Промотивно во НЛБ Банка, НЛБ Супер депозити со атрактивни каматни стапки

ЏЕКПОТ МАНИЈА ТУРНИР ЗА ВИДЕОЛОТАРИЈА НА 2win.мк

ЏЕКПОТ МАНИЈА ТУРНИР ЗА ВИДЕОЛОТАРИЈА НА 2win.мк

А1 Македонија со најсовремени решенија за заштита од малициозен софтвер и хакерски напади

А1 Македонија со најсовремени решенија за заштита од малициозен софтвер и хакерски напади

Патот до титулата: Како Butel 3x3 стана национален Red Bull Half Court победник?

Патот до титулата: Како Butel 3x3 стана национален Red Bull Half Court победник?

Осигурајте го домот, бидејќи е највредното нешто што го поседувате

Осигурајте го домот, бидејќи е највредното нешто што го поседувате

ТАВ Аеродроми: Скопскиот аеродром го пречека првиот лет на авиокомпанијата AJet од аеродромот Сабиха Гокчен во Истанбул

ТАВ Аеродроми: Скопскиот аеродром го пречека првиот лет на авиокомпанијата AJet од аеродромот Сабиха Гокчен во Истанбул

@media: Иднината на пазарот за рекламирање

@media: Иднината на пазарот за рекламирање

„Во пресрет на големиот настан по повод стогодишнината од Прилепска Пиварница“

„Во пресрет на големиот настан по повод стогодишнината од Прилепска Пиварница“