26 Октомври, 2020
0.0185

Koроната се појави и во тетовската градинка

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 22 Септември, 2020

Koронавирусот се појави и во тетовската градинка. 

Две воспитувачки од објектот Тетекс се позитивни на вирусот, а од нив едната не одела на работа.

Групата со дечиња која ја водела другата воспитувачка, како и дел од нејзините колешки се во изолација.

Од градинката велат дека тоа е болест која луѓето може да ја донесат и од дома.

Во Куманово претходно негувателка беше заразена со вирусот. 

Откако се отворија градинките, позитивни имаше во Свети Николе, Битола, Скопје, Струмица. 

За 24 часа во Тетово има нови 6 заразени со коронавирусот. 

Можеби ќе ве интересира

Шкариќ: Уставот не предвидува дека седниците се одржуваат во пленарната сала

Шкариќ: Уставот не предвидува дека седниците се одржуваат во пленарната сала

Рекордни 22 починати од Ковид-19 за еден ден во Македонија

Рекордни 22 починати од Ковид-19 за еден ден во Македонија

Европратеникот Ковачев: Наместо „бугарскиот окупатор“, да пишува „бугарска администрација“

Европратеникот Ковачев: Наместо „бугарскиот окупатор“, да пишува „бугарска администрација“

Наќе Чулев со повик до граѓаните да го поддржат протестот на полицискиот синдикат во вторник

Наќе Чулев со повик до граѓаните да го поддржат протестот на полицискиот синдикат во вторник

Главната кичевска црква ќе инсталира видео-надзор против крадци на пари

Главната кичевска црква ќе инсталира видео-надзор против крадци на пари

Алијана за Албанците и Алтернатива предлагаат анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести

Алијана за Албанците и Алтернатива предлагаат анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести

Три пациентки починаа на Инфективно во Штип

Три пациентки починаа на Инфективно во Штип

Заев: Секој со еден мандат во ЦО ќе може да биде претседател на СДСМ

Заев: Секој со еден мандат во ЦО ќе може да биде претседател на СДСМ

Погребан Амди Бајрам во присуство на 300 лица

Погребан Амди Бајрам во присуство на 300 лица