30 Март, 2020
0.0224

КОРОНАВИРУС: Ова е градот со најмногу заболени кај нас

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 26 Март, 2020

Во Македонија Скопје има најголем број заразени со коронавирус. 

Вкупниот број е 123, а зад него следи Дебар со 43, додека Куманово има 15 заразени. 

Најголем раст на бројот на заболени од коронавирусот во изминатите 24 часа има во Скопје, и тоа 15 новозаболени, потоа следува Куманово со 4, а од денеска прв случај е потврден и во Тетово. 

Во Македонија засега има 201 заразен. 

Meѓу заразените има и здравствени работници. 

Можеби ќе ве интересира

Рама за МТВ2: Со Италија сме тесно поврзани, со Македонија нема да има размена на доктори

Рама за МТВ2: Со Италија сме тесно поврзани, со Македонија нема да има размена на доктори

Владата бара да се ослободат од работа лицата со попреченост, слепите лица и инвалидите

Владата бара да се ослободат од работа лицата со попреченост, слепите лица и инвалидите

Кина со парична помош на сметката на Министерството за здравство

Кина со парична помош на сметката на Министерството за здравство

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонското знаме подигнато во Брисел, стигнаа првите честитки

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонското знаме подигнато во Брисел, стигнаа првите честитки

Ако има потреба ученичките и студентските домови ќе се користат за карантин

Ако има потреба ученичките и студентските домови ќе се користат за карантин

Свикан Совет за безбедност: Гувернерката и министри кај Пендаровски

Свикан Совет за безбедност: Гувернерката и министри кај Пендаровски

Филипче кажа кога се очекува пикот на заразата со коронавирусот

Филипче кажа кога се очекува пикот на заразата со коронавирусот

(ФОТО) Се мести полската болница во Скопје

(ФОТО) Се мести полската болница во Скопје

Ќе одговара лице кое не ја почитувало самоизолацијата

Ќе одговара лице кое не ја почитувало самоизолацијата