15 Јуни, 2024
0.0250

КОСОВО ОНЛАЈН: Косовски полицајци навредувале, пцуеле и претепале тројца млади Срби во Зубин Поток

Објавено во: Балкан 30 Септември, 2023

Добивај вести на Viber

Нов инцидент се случи на Косово. Елитната единица на косовскиот премиер Албин Курти направи хаос во Зубин Поток и претепа тројца млади Срби. 

Три српски млади момчиња се претепани во Горње Вараге во општина Зубин Поток, дознава Косово онлајн.

Претепани се М.Р., М.С., и М.Ј., кои на локалниот пат кон дома ги пресретнале припадници на ФИТ. Медиумот пренесува дека полицајците ги навредувале и пцуеле момчињата.  Членови на ФИТ ги обвиниле дека илегално го преминале административниот премин, по што ги собориле на земја и ги претепале.

Неодамна во Бањска во северно Косово вооружена група уби косовски полицаец, а загинаа и тројца Срби од групата. 

Семејствата денеска ги земаа нивните тела од Приштина. 

Можеби ќе ве интересира

НАЈМИРНИ ЗЕМЈИ ВО СВЕТОТ: На листата се најде и една балканска држава

НАЈМИРНИ ЗЕМЈИ ВО СВЕТОТ: На листата се најде и една балканска држава

ЗА ПАПАДОПУЛУ, ТАБЛИТЕ СО ФИРОМ И СКОПЈЕ НЕ СЕ ПРАШАЊЕ: „Да зборуваме за големите прашања“, вели таа

ЗА ПАПАДОПУЛУ, ТАБЛИТЕ СО ФИРОМ И СКОПЈЕ НЕ СЕ ПРАШАЊЕ: „Да зборуваме за големите прашања“, вели таа

(ВИДЕО) ГРАД ВО СРБИЈА: Еве каква беше состојбата во Горњи Милановац

(ВИДЕО) ГРАД ВО СРБИЈА: Еве каква беше состојбата во Горњи Милановац

ОШТЕТЕНИ АВТОМОБИЛИ, ПОПЛАВЕНИ УЛИЦИ: Невреме зафати делови од Србија

ОШТЕТЕНИ АВТОМОБИЛИ, ПОПЛАВЕНИ УЛИЦИ: Невреме зафати делови од Србија

СНЕГ ВО ЈУНИ НА ТРИГЛАВ ВО СЛОВЕНИЈА: Времето изненади

СНЕГ ВО ЈУНИ НА ТРИГЛАВ ВО СЛОВЕНИЈА: Времето изненади

ХРВАТИТЕ ИМ ОБЈАВИJA „ВОЈНА“ НА КРАДЦИТЕ: Со дронови ги „ловат“ оние кои крадат компири

ХРВАТИТЕ ИМ ОБЈАВИJA „ВОЈНА“ НА КРАДЦИТЕ: Со дронови ги „ловат“ оние кои крадат компири

ОХРИДСКО СЦЕНАРИО ВО ГРЦИЈА: Заради многу градби во ризик е животната средина

ОХРИДСКО СЦЕНАРИО ВО ГРЦИЈА: Заради многу градби во ризик е животната средина

ЕВЕ КАКВА Е СОСТОЈБАТА ВО СОЛУН: Кој и да патува во овој дел од Грција нека се подготви да си почека

ЕВЕ КАКВА Е СОСТОЈБАТА ВО СОЛУН: Кој и да патува во овој дел од Грција нека се подготви да си почека

НА ПРОДАЖБА И ТОА МАЛКУ ШТО ОСТАНА ОД ВРЕМЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА: Се нудат два авиони, делови, инвентар и опрема за 4,9 милиони евра од југословенската авиокомпанија

НА ПРОДАЖБА И ТОА МАЛКУ ШТО ОСТАНА ОД ВРЕМЕТО НА ЈУГОСЛАВИЈА: Се нудат два авиони, делови, инвентар и опрема за 4,9 милиони евра од југословенската авиокомпанија