02 Јуни, 2023
0.0233

Кралицата Летиција во светло црвен комплет ги воодушеви присутните: Облече бренд присутен и кај нас

Објавено во: Стил 31 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Не е ни чудо што многумина ја нарекуваат божица на стилот

Кралицата Летиција е една од најдобро облечените жени во светот, а тоа го докажа и денес, кога се појави на настанот одржан по повод стогодишнината од „Casa del Libro“.


Познато е дека Летиција често носи облека во црвена боја, а тоа беше случај и денес.

Имено, таа носеше комплет со потпис на модната куќа „Зара“, составен од црвени широки панталони и асиметрична блуза со долги ракави.


Инаку, комплетот чинел 80 евра, поради што многумина ја споредуваат со Кејт Мидлтон, која ја нарекуваат „штедливата војвотка“, бидејќи често носи облека со пристапна цена.

Фото: Принтскрин/Твитер

Можеби ќе ве интересира

Емоции на сите страни: Дечињата од „Светот на Колорес“ со звршна приредба

Емоции на сите страни: Дечињата од „Светот на Колорес“ со звршна приредба

ФАНТАСТИЧЕН ГЛАС, ИЗВАЈАНИ НОЗЕ, НО И ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ СО СОПРУГОТ АЈК - светот се сеќава на рокенрол дамата Тина Тарнер

ФАНТАСТИЧЕН ГЛАС, ИЗВАЈАНИ НОЗЕ, НО И ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ СО СОПРУГОТ АЈК - светот се сеќава на рокенрол дамата Тина Тарнер

РОК КРАЛИЦАТА ПОЧИНА НА 84 ГОДИШНА ВОЗРАСТ - збогум за легендарната Тина Тарнер

РОК КРАЛИЦАТА ПОЧИНА НА 84 ГОДИШНА ВОЗРАСТ - збогум за легендарната Тина Тарнер