24 Јуни, 2018
0.7585
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Кроација осигурување/неживот им подели Новогодишни подароци на децата од одделението за Хематологија и Онкологија на Универзитетската клиника за детски болести

Објавено во: Мои пари 28 Декември, 2016

„Во рамките на нашите уверувања да придонесуваме кон заедницата во која работиме, веруваме дека е важно да промовираме вредности на добра компанија. Заеднички, да направиме една подобра, похумана и посилна заедница. За таа цел, сите маркетинг активности и севкупното работење на компанијата се во насока на постојано подобрување на процесите, производите, услугите, вниманието кон вработените, активностите на нашите вработени за подигнување на свеста за здрав живот, хуманитарни активности како и ред број активности насочени кон секој еден од вас.

Периодот пред новогодишните празници го искористивме да ја споделиме нашата среќа со оние кои не беа во можност да ги поминат празниците во својот дом, во здравје и благодет“, велат од Кроација осигурување/неживот. 

Од оваа компанија на 26-ти декември 2016 во 13:00 часот на одделението за Хематологија и Онкологија на Универзитетската клиника за детски болести во рамките на Државната болница, беше организиран настан – новогодишна куклена детска претстава со делење на новогодишни подароци за децата коишто лежат на овие одделенија. 

Едночасовната куклена претстава на интерактивен начин ги анимираше сите деца на нивно и наше големо задоволство доловувајќи ја магијата на новогодишната атмосфера. Вработените од Кроација осигурување/неживот, за сите овие дечиња донираа разни подароци, кои беа дел од нивните новогодишни писма пратени до Дедо Мраз. 

На сите мали и големи херои и нивните семејства, им посакуваaт среќна нова година и божиќни празници.

Можеби ќе ве интересира

АКУСТИЧНОТО ПИЈАНО ГО ОБЕЛЕЖА ТРЕТИОТ ДЕН ОД SKOPJE STREET MUSIC FESTIVAL

АКУСТИЧНОТО ПИЈАНО ГО ОБЕЛЕЖА ТРЕТИОТ ДЕН ОД SKOPJE STREET MUSIC FESTIVAL

ЈП Водовод санираше улични дефекти

ЈП Водовод санираше улични дефекти

ДЗС И БОЛНИЦАТА АЏИБАДЕМ СИСТИНА ВЕЖБАА ЕВАКУАЦИЈА

ДЗС И БОЛНИЦАТА АЏИБАДЕМ СИСТИНА ВЕЖБАА ЕВАКУАЦИЈА

Втор ден од Skopje Street Music Festival како вистинско освежување на публиката

Втор ден од Skopje Street Music Festival како вистинско освежување на публиката

5 чекори кои секој маж треба да ги направи пред стартот на летото

5 чекори кои секој маж треба да ги направи пред стартот на летото

Здравата храна на Виталиа чекор до вас на плажа

Здравата храна на Виталиа чекор до вас на плажа

Отворен ден: Стани „Сите сити“ волонтер

Отворен ден: Стани „Сите сити“ волонтер

Охридска банка Сосиете Женерал формира Клуб на таленти

Охридска банка Сосиете Женерал формира Клуб на таленти

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата