26 Јули, 2021
0.0230

Лекар објасни како и по две примени дози некои луѓе завршуваат во болница

Објавено во: Свет, Корона Вирус 21 Јули, 2021

Лекарoт Азиз Абид од болницата Брадфорд во Велика Британија открива како се случува некој да прими две дози вакцина и повторно да заврши во болница. 

Тој сепак советува луѓето да се вакцинираат. 

„Луѓето прашуваат што е поентата на вакцината ако можеш да се заразиш. Па, поентата е да се обратите за маска со малку кислород и да одите дома. Ако, покрај вакцината, вирусот толку многу го напаѓа вашето тело, тоа значи дека сте многу се подложни на тоа. Некои имаат само кивање, а некои би се задушиле. Вакцинираните луѓе кои пристигнуваат во болницата без вакцина веројатно ќе бидат или на апарати за дишење или мртви “, вели д-р Азиз Абид од болницата Брадфорд во Велика Британија. 

Делта сојот доминира во Европа. Тој брзо се шири и на Балканот. 

Можеби ќе ве интересира

За Макрон одбивањето вакцини е себичност и неодговорност

За Макрон одбивањето вакцини е себичност и неодговорност

КАЗНАТА Е САМО 5 ДОЛАРИ: Полицаец во Конго уби студент затоа што не носел маска

КАЗНАТА Е САМО 5 ДОЛАРИ: Полицаец во Конго уби студент затоа што не носел маска

(ВИДЕО) ГОРИ НА САРДИНИЈА: Огнот опколи неколку градови и села

(ВИДЕО) ГОРИ НА САРДИНИЈА: Огнот опколи неколку градови и села

Себастијан Курц даде свое видување за тоа колку време ќе живееме со коронавирусот

Себастијан Курц даде свое видување за тоа колку време ќе живееме со коронавирусот

Водата носеше автомобили во Белгија, нови поплави

Водата носеше автомобили во Белгија, нови поплави

Русија урива рекорди со бројот на починати од корона

Русија урива рекорди со бројот на починати од корона

За пари издавала лажни ковид потврди

За пари издавала лажни ковид потврди

ПРАЗНИ РАФТОВИ, ЗАТВОРЕНИ МАРКЕТИ, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА: Ова им се случува откако ги укинаа ковид мерките

ПРАЗНИ РАФТОВИ, ЗАТВОРЕНИ МАРКЕТИ, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА: Ова им се случува откако ги укинаа ковид мерките

СИБИР ГОРИ: Беснеат над 220 шумски пожари

СИБИР ГОРИ: Беснеат над 220 шумски пожари