22 Септември, 2020
0.0351

Мери Николова Буџаку тврди дека Албанец ќе биде премиер на земјава

Објавено во: Македонија 08 Август, 2020

Мери Николова Буџаку, сопруга на Агрон Буџауку, кој е кадар на ДУИ и директор на Центарот за управување со кризи, тврди дека премиер на земјава ќе биде Албанец.

„Ќе биде ДУИ!

Иако според изјавата на еден бивш Премиер не вреди 5 пари и треба да се пензионира, да замине во опозиција и да се релаксира.

Плус Албанец Премиер ќе биде. Сакале вие или не.

Убаво попладне и добро здравје ви посакувам. Кој има проблем со срце, Македонија располага со солиден кадар на кардиолози“, напиша Николова Буџаку н својот фејсбук профил.

Мери Николова Буџаку беше една од поактивните учесници во Шарената револуција, но во последниов период е во лоши релации со социјалдемократите и е нивни жесток критичар.

Овој пост на Николова Буџаку предзвика ѓестоки реакции на негодување кај членовите и симпатизерите на Социјалдемократскиот сојуз.

Можеби ќе ве интересира

Јанушев се повлекува, а Мицкоски кажа дека има полн легитимитет за водење на партијата

Јанушев се повлекува, а Мицкоски кажа дека има полн легитимитет за водење на партијата

Љупчо Палевски кажа кој наредил да го претепаат

Љупчо Палевски кажа кој наредил да го претепаат

Ќе се прави постмортен тест за украдениот пациент од Струмица

Ќе се прави постмортен тест за украдениот пациент од Струмица

Одбиен е предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

Одбиен е предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

РОДНИНА НА ПОЧИНАТО БЕБЕ БУРНО РЕАГИРАЛ: Спречен нов инцидент во струмичката болница

РОДНИНА НА ПОЧИНАТО БЕБЕ БУРНО РЕАГИРАЛ: Спречен нов инцидент во струмичката болница

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

Еве како изгледа пешачката зона покрај Вардар денес

Еве како изгледа пешачката зона покрај Вардар денес

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот