20 Март, 2023
0.0217

МТЕЛ со донација за Домот за стари лица „Зафир Сајто“ во Куманово

Објавено во: Мои пари 17 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Отсега корисниците на Домот за стари лица „Зафир Сајто“ во Куманово дел од своето слободно време може да го минуваат уживајќи во квалитетна телевизиска содржина. Телекомуникацискиот оператор МТЕЛ постави mSAT TV во заедничката просторија на домот каде сите жители ќе имаат можност да следат повеќе од 140 телевизиски канали од mSAT TV Max пакетот.

„Како компанија која меѓу своите приоритети ја има и општествената одговорност, огромно задоволство ни е што можевме преку оваа донација да придонесеме за попријатен престој на лицата во Домот и да им овозможиме дел од своето слободно време да го поминат уживајќи во квалитетните телевизиски содржини кои ги нуди нашата сателитска телевизија mSAT TV“ велат од МТЕЛ.

Донацијата следеше откако еден од корисниците на Домот, задоволен од услугите на МТЕЛ кои тој лично ги користел, испратил писмо до компанијата изразувајќи задоволство и пофални зборови за содржините кои ги нуди МТЕЛ. 

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Новите линии на Samsung Neo QLED и OLED телевизори од сега се достапни за преднарачка со неверојатни подароци

Новите линии на Samsung Neo QLED и OLED телевизори од сега се достапни за преднарачка со неверојатни подароци

А1 Македонија е добитник на наградата Best Buy за најдобар сооднос на цена и квалитет за мобилен интернет

А1 Македонија е добитник на наградата Best Buy за најдобар сооднос на цена и квалитет за мобилен интернет

ЕЛЕКТРАНИТЕ И ФАБРИКИТЕ НА ФЕРО ИНВЕСТ - ДЕЛ ОД СТУДИСКАТА ПОСЕТА НА СТРАНСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ВО ПРОГРАМАТА ЗА БОРБА ПРОТИВ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

ЕЛЕКТРАНИТЕ И ФАБРИКИТЕ НА ФЕРО ИНВЕСТ - ДЕЛ ОД СТУДИСКАТА ПОСЕТА НА СТРАНСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ВО ПРОГРАМАТА ЗА БОРБА ПРОТИВ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

Парленд хоспиталити груп ги отвори вратите за студентите од Универзитетот Гоце Делчев во Штип

Парленд хоспиталити груп ги отвори вратите за студентите од Универзитетот Гоце Делчев во Штип

Најпознатите македонски модели блеснаа во комбинации од Fashion Group

Најпознатите македонски модели блеснаа во комбинации од Fashion Group

ПРИЛЕПЧАНЕЦ ОСВОИ СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ ВРЕДЕН 18.936.936 ДЕНАРИ

ПРИЛЕПЧАНЕЦ ОСВОИ СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ ВРЕДЕН 18.936.936 ДЕНАРИ

Наградени најдобрите работници на „Sport Life“ за 2022 година

Наградени најдобрите работници на „Sport Life“ за 2022 година

„САКАМ ДА РАБОТАМ“ ДО „АНТИКОЦКАЊЕ“: 10 илјади семејства си ја бранат чесната и легална егзистенција, кажете и на јавноста чиј матен бизнис интерес се крие зад вашите активности?

„САКАМ ДА РАБОТАМ“ ДО „АНТИКОЦКАЊЕ“: 10 илјади семејства си ја бранат чесната и легална егзистенција, кажете и на јавноста чиј матен бизнис интерес се крие зад вашите активности?

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денеска 93,11 евра за мегават час

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денеска 93,11 евра за мегават час