29 Ноември, 2021
0.0210

На смртна постела кажале дека имаат лажни сертификати и никогаш не биле вакцинирани

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 25 Октомври, 2021

Бугари и Романци на смртна постела признавале дека имаат лажни сертификати. 

Лекарите соопштиле скандалозни информации кои ги дознале од своите пациенти кои биле заразени. Тие пред да починат, признале дека не се имунизирани и дека имаат лажни ковид сертификати. Лекарите велат дека ова е причината поради која младите имаат тешка форма на ковид, и смртни последици. Бугарија има 20 отсто вакцинирано население, а Романија има  29 отсто. Во Европа, но и на Балканот има рестрикции. Лоша е состојбата во Србија и Словенија. 

И во Србија доктор Бранислав Тиодоровиќ повика луѓето да не се инаетат и да се вакцинираат. 

Можеби ќе ве интересира

Во силно невреме во Истанбул загинаа 4 лица, а 38 се повредени

Во силно невреме во Истанбул загинаа 4 лица, а 38 се повредени

Над половина метар снег ја парализираше Словенија

Над половина метар снег ја парализираше Словенија

Дали децата треба да примат трета доза од вакцината?

Дали децата треба да примат трета доза од вакцината?

СИНОЌА ИМАЛО ПЕТ КИЛОМЕТРИ КОЛОНА НА АВТОПАТОТ СТРУМА - по страотната несреќа со македонскиот автобус, сообраќајот се уште не е обновен

СИНОЌА ИМАЛО ПЕТ КИЛОМЕТРИ КОЛОНА НА АВТОПАТОТ СТРУМА - по страотната несреќа со македонскиот автобус, сообраќајот се уште не е обновен

Награда од 20 илјади евра за тројниот убиец кај Дечане

Награда од 20 илјади евра за тројниот убиец кај Дечане

ФРАНКЕШТАЈН ИЛИ СУПЕРМУТАНТ: Има четири други мутации, а нив не ги зборувате, вели Шеклер

ФРАНКЕШТАЈН ИЛИ СУПЕРМУТАНТ: Има четири други мутации, а нив не ги зборувате, вели Шеклер

ТАТКО МОНСТРУМ: Ја дрогирал и ја силувал малолетната ќерка 140 пати

ТАТКО МОНСТРУМ: Ја дрогирал и ја силувал малолетната ќерка 140 пати

КОЈ ОД БОЛНИТЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА РЕСПИРАТОР: Со ултразвук може да се предвиди како ќе се развива болеста, пулмологот Шкопљанац користи ваква метода

КОЈ ОД БОЛНИТЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА РЕСПИРАТОР: Со ултразвук може да се предвиди како ќе се развива болеста, пулмологот Шкопљанац користи ваква метода

САКАЛА ЕДЕН ДЕН ДА БИДЕ ЛЕКАР: Сонот на тинејџерката што беше убиена со калашников во автобусот на Косово ќе остане неостварен

САКАЛА ЕДЕН ДЕН ДА БИДЕ ЛЕКАР: Сонот на тинејџерката што беше убиена со калашников во автобусот на Косово ќе остане неостварен