07 Декември, 2022
0.0265

Најпродаваниот модел на „Грин Машинс“ на БРАКО продолжува да биде атрактивен за Саудиска Арабија

Објавено во: Мои пари 05 Октомври, 2022

Добивај вести на Viber

Најпродаваниот моделна брендот на БРАКО „Грин Машинс“, возилото GM636, се покажува како многу практично и ефикасно при работата и затоа го држи приматот на најпродавано возило во арапските земји.

„Грин Машинс“, со најновата испорака во Саудиска Арабија токму на три вакви машини, дизајнирани со максимални перформанси и конструирани за работа во секакви временски услови, ја надмина бројката од над 30 испорачани возила во оваа земја, од кои 2/3 се токму од типотGM636, популарно наречени и „Ловци на нечистотии“.

Преку оваа порачка, се докажува дека овој тип на техничко средство е најпогодно за чистење на површините во урбаните средини на најголемата земја на Арапскиот полуостров, која е и 12 земја во светот и една од топ 20 земјите по бруто домашен производ.

ПР објава

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

ПРАЗНИЧНА МАГИЈА ЗАПОЧНУВА ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ

ПРАЗНИЧНА МАГИЈА ЗАПОЧНУВА ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ

Diners Club Македонија добива ексклузивни франшизни права за 4 нови пазари

Diners Club Македонија добива ексклузивни франшизни права за 4 нови пазари

Publicis Groupe преку својот медиумски бренд Zenith го прошири своето партнерство со Nomad Foods и во адриатик регионот

Publicis Groupe преку својот медиумски бренд Zenith го прошири своето партнерство со Nomad Foods и во адриатик регионот

Музичка промоција на „Пијанистика 1“ од м-р Дирона Соколовска на Факултетот за музичка уметност – Скопје

Музичка промоција на „Пијанистика 1“ од м-р Дирона Соколовска на Факултетот за музичка уметност – Скопје

3,5 отсто каматна стапка – повеќе за Вас со депозитите од УНИБанка

3,5 отсто каматна стапка – повеќе за Вас со депозитите од УНИБанка

Шеста година по ред ОКТА додели стипендии за постдипломци на УКИМ

Шеста година по ред ОКТА додели стипендии за постдипломци на УКИМ

Symphony Digital (Симфони Дигитал) го отвора првиот технолошки центар во Македонија

Symphony Digital (Симфони Дигитал) го отвора првиот технолошки центар во Македонија

Коензим Q10 - решение за замор

Коензим Q10 - решение за замор

Прилепска Пиварница со Донација за Универзитетската клиника за урологија во Скопје

Прилепска Пиварница со Донација за Универзитетската клиника за урологија во Скопје