26 Февруари, 2020
0.0211

Науме Стефановски, нов директор на „Агроплод“ – Ресен

Објавено во: Мои пари 15 Февруари, 2013

Собранието на акционери на „Агроплод“ го назначи Науме Стефановски за нов директор на компанијата, откако претходно беа отповикани досегашните директори. “Искрено ми е жал што пропаднаа изминатите 3-4 години, затоа што имав подготвено проекти во вредност од 35 милиони евра, кој требаше да се реализираат во Агроплод. Знаат, тие што работат со мене, дека тие проекти отидоа за БиХ. Ветувам дека оваа година и покрај кризната година ќе имаме 30% работа повеќе, а со тоа и инвестиции“, рече претседателот на концернот Свислион, Родољуб Драшковиќ, кој беше присутен на собранието на акционери.  

Можеби ќе ве интересира

РЕАКЦИЈА: Обвинувањата на ММА за учество во „пиратство“ се неточни и тенденциозни

РЕАКЦИЈА: Обвинувањата на ММА за учество во „пиратство“ се неточни и тенденциозни

Дефектот на ул.Лондонска бб е саниран

Дефектот на ул.Лондонска бб е саниран

Дефектот на ул.Гарибалди 2а е завршен

Дефектот на ул.Гарибалди 2а е завршен

Голем успех и пет златни медали за Винарија Камник од германскиот Мундус Вини

Голем успех и пет златни медали за Винарија Камник од германскиот Мундус Вини

Huawei дава ново значење на креативноста со HUAWEI MatePad Pro

Huawei дава ново значење на креативноста со HUAWEI MatePad Pro

Почнува новата наградна игра на Макпетрол - „ВЕРНА секогаш со вас“

Почнува новата наградна игра на Макпетрол - „ВЕРНА секогаш со вас“

Нов станбен кредит од Халкбанк – најниска каматна стапка од само 3.2% фиксна 10 години

Нов станбен кредит од Халкбанк – најниска каматна стапка од само 3.2% фиксна 10 години

Иднината на спортските автомобили е тука. Пристигна Porsche Taycan!

Иднината на спортските автомобили е тука. Пристигна Porsche Taycan!

Huawei го претстави преклопувањето на новата генерација - HUAWEI Mate Xs

Huawei го претстави преклопувањето на новата генерација - HUAWEI Mate Xs