04 Април, 2020
0.0314

НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ БЕЗ ТОПЛА ОБЛЕКА: На колку степени ќе ја дочекаме Новогодишната ноќ?

Објавено во: Македонија 30 Декември, 2016

Изминува и последниот петок од оваа 2016-та година.

Утре на полноќ ќе и ги отвориме вратите на Новата 2017-та а она што го најавуваат прогнозите е дека ширум земјава утрото ќе биде многу студено.

Температурите речиси секаде ќе се спуштат под нула, а на повисоките места и на планините тие ќе бидат -15 степени. 

Во недела или во првото утро од новата година ќе биде со температури за два степени повисоки од саботното утро. Тоа значи дека вредноста на температурите ќе од -13 до -4 степени.

Дневните температури се очекува да бидат од 2 до 2 степени.

Можеби ќе ве интересира

Уште седум ново инфицирани со Ковид-19 во Куманово

Уште седум ново инфицирани со Ковид-19 во Куманово

Мобилна апликација за следење на информациите со КОВИД-19

Мобилна апликација за следење на информациите со КОВИД-19

Статистика на Чулев за (не)почитување на мерките

Статистика на Чулев за (не)почитување на мерките

Вријат таборите: Кој е заслужен за помошта од Словенија - Мицкоски или Владата

Вријат таборите: Кој е заслужен за помошта од Словенија - Мицкоски или Владата

Полициски час: Приведени 28 лица

Полициски час: Приведени 28 лица

ДЕЦА ВНИМАВАЈТЕ: Далечинското учење е задолжително

ДЕЦА ВНИМАВАЈТЕ: Далечинското учење е задолжително

ВАЖНО: Психолошка поддршка по телефон

ВАЖНО: Психолошка поддршка по телефон

Филипче: Чувајте се колеги!

Филипче: Чувајте се колеги!

Карантински викенд за кумановци

Карантински викенд за кумановци