22 Јули, 2019
0.0197

Не остана никаква трага од „Македонија блокира“

Објавено во: Македонија 25 Декември, 2018

По повеќе од една година, не остана ниту еден реквизит од „Македонија блокира“ во кампот кој долго време опстојуваше пред македонското Собрание.

Ова утро Градското комунално претпријатие ги чистеше последните остатоци на местото кое важеше за бастион на протестите во паркот „Жена борец“.

Во одредени периоди имаше блокирање на самата улица од неколку десетици поддржувачи, а по последниот протест на „Македонија блокира“ беа поставени мали шатори на самите коловозни ленти.

Од денеска ги нема ниту натписите со кои се бараше оставка од Владата и зачувување на уставното име.


Можеби ќе ве интересира

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

МВР достави одговор до АВМУ - што пишува во него?

МВР достави одговор до АВМУ - што пишува во него?

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?

Дендиас за Преспанскиот договор: Нема да толерираме феномени на нецелосна усогласеност

Дендиас за Преспанскиот договор: Нема да толерираме феномени на нецелосна усогласеност

Со пари од Светска банка ќе се намалат гужвите на граница меѓу Србија и Македонија

Со пари од Светска банка ќе се намалат гужвите на граница меѓу Србија и Македонија

БЕСА: Случајот „Рекет” сериозно му наштети на кредибилитетот на СЈО

БЕСА: Случајот „Рекет” сериозно му наштети на кредибилитетот на СЈО

Слободно капење во Охридското езеро

Слободно капење во Охридското езеро

Артан Груби: Новиот лидер на СЈО да биде избран од Советот на јавни обвинители

Артан Груби: Новиот лидер на СЈО да биде избран од Советот на јавни обвинители