24 Јануари, 2020
0.0163

Неколку скопски села и утре без струја

Објавено во: Мои пари 19 Февруари, 2013

Утре од 9 до 14 часот без струја ќе останат жителите од месноста Вакуф, село Батинци, на  патот за Марков Манастир во општина Студеничани. Струја ќе немаа и за корисниците на мрежата од село Ласкарци во Општина Сарај и тоа во периодот од 9.30 до 15 часот. Во Општина Ѓорче Петров, за дел од корисниците од село Кучково од 9.30 до 15 часот ќе има прекин на елекртичната енергија, додека за жителите од улицата Алекса Демниевски, струјата ќе биде прекината од 9 до 16 часот, соопшти денеска Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Можеби ќе ве интересира

Саниран дефектот на Бул. Асном 74 и 78 и водоснабдувањето е нормализирано

Саниран дефектот на Бул. Асном 74 и 78 и водоснабдувањето е нормализирано

Samsung ја лансираше новата линијa Wind-FreeTMклима уреди на база на вештачка интелигенција

Samsung ја лансираше новата линијa Wind-FreeTMклима уреди на база на вештачка интелигенција

Дефектот на водоводната мрежа во Пржино е саниран

Дефектот на водоводната мрежа во Пржино е саниран

Ми-Да Гранд Моторс - нов импортер на возила и резервни делови на Hyundai

Ми-Да Гранд Моторс - нов импортер на возила и резервни делови на Hyundai

Од 24 до 26 јануари Coffee and Tea Fest во Рамстор Мол

Од 24 до 26 јануари Coffee and Tea Fest во Рамстор Мол

Алкалоид со потврдени за ЕУ сертификати за добра производна пракса

Алкалоид со потврдени за ЕУ сертификати за добра производна пракса

IQOS ја создава иднината на тутунската индустрија

IQOS ја создава иднината на тутунската индустрија

Бесплатен водич чекор по чекор: Како да тргувате со цената на акциите

Бесплатен водич чекор по чекор: Како да тргувате со цената на акциите

Дефектот во Маџари саниран, водоснабдувањето нормализирано

Дефектот во Маџари саниран, водоснабдувањето нормализирано