04 Декември, 2021
0.0201

Нема подобрување, во Србија има скоро 8.000 заразени

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 20 Октомври, 2021

Соседна Србија има скоро 8.000 заразени со коронавирусот. 

За 24 часа вирусот е потврден кај 7.745 луѓе, а починале 58 пациенти. Тестирани се 24.948 лица. На респиратор се приклучени 273 пациенти. Вкупниот број на хоспитализирани е 6.708 лица.

Од компликации на ковид почина 16-годишен ученик во Хемиско-технолошкото училиште во Крушевац. 

Премиерката Ана Брнабиќ потврди дека од сабота, 23 октомври во Србија се воведуваат ковид-пропусници. 

Можеби ќе ве интересира

Уапсени се неколку хрватски антиваксери за кои постои сомнеж дека поттикнувале тероризам

Уапсени се неколку хрватски антиваксери за кои постои сомнеж дека поттикнувале тероризам

Највисокиот грчки суд ги одби жалбите за задолжителна вакцинација

Највисокиот грчки суд ги одби жалбите за задолжителна вакцинација

Партнерката на премиерката Ана Брнабиќ на насловната страна на модно списание - СИНОТ И ЈАС ЗАЕДНО СЛЕДИМЕ КОНЦЕРТИ

Партнерката на премиерката Ана Брнабиќ на насловната страна на модно списание - СИНОТ И ЈАС ЗАЕДНО СЛЕДИМЕ КОНЦЕРТИ

Ако патувате во Црна Гора, има четири услови за влез

Ако патувате во Црна Гора, има четири услови за влез

Земја од регионот е во топ три дестинации во светот за 2021

Земја од регионот е во топ три дестинации во светот за 2021

ДАЛИ Е ПОТРЕБНА СУПЕРВАКЦИНА ЗА ДА ГО ПОБЕДИМЕ КОВИД? Вирусот има повеќе од 30 мутации, виролозите апелираат на одговорно однесување

ДАЛИ Е ПОТРЕБНА СУПЕРВАКЦИНА ЗА ДА ГО ПОБЕДИМЕ КОВИД? Вирусот има повеќе од 30 мутации, виролозите апелираат на одговорно однесување

ОМИКРОН ПОТВРДЕН ВО ГРЦИЈА: Заразен е патник кој се вратил од Јужна Африка

ОМИКРОН ПОТВРДЕН ВО ГРЦИЈА: Заразен е патник кој се вратил од Јужна Африка

Дали омикрон стигна во Албанија?

Дали омикрон стигна во Албанија?

Криминална група издавала грчки пасоши на криминалци од други држави

Криминална група издавала грчки пасоши на криминалци од други држави