25 Јуни, 2024
0.0290

НЕВРЕМЕ ВO СРБИЈА, ПАЃА ГРАД КОЛКУ ТЕНИСКИ ТОПЧИЊА: улиците поплавени, силен дожд го парализира сообраќајот (ВИДЕО)

Објавено во: Балкан 30 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Врнежи и град денеска зафатија многу делови на Србија, а невремето најмногу ги изненади возачите!

Сообраќајот е забавен, а возењето отежнато, иако интензитетот на врнежите не е силен. Според РЗМЗ до крајот на денот се очекуваат врнежи со грмежи.На социјалните мрежи се појавија снимки од градот во Ваљево.

Снимки од невремето и град се снимени и на патот Уб-Лајковац, а судејќи по нив, се работи за силен дожд.

Улиците поплавени, патиштата непроодни

Но, во Селевац, блиску до Смедеревска паланка, по невремето дошло до поплава, а сообраќајот доста забавил, како што може да се види на видеото кое го објави страницата 192.rs.

Невремето го зафати и Пожаревац, каде падна силен град.

Обилни врнежи ја зафатија и Јагодина.


Да потсетиме, во цела Србија денеска е на сила жолтиот метео аларм, што значи дека времето може да биде опасно. Во сила предупредувањето е за грмотевици и врнежи.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Можеби ќе ве интересира

АКО ОДИТЕ НА ОДМОР ВО ЦРНА ГОРА, ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ КОЛКУ Е КВАЛИТЕТНА ВОДАТА ВО МОРЕТО: Еве што покажуваат најновите истражувања

АКО ОДИТЕ НА ОДМОР ВО ЦРНА ГОРА, ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ КОЛКУ Е КВАЛИТЕТНА ВОДАТА ВО МОРЕТО: Еве што покажуваат најновите истражувања

„ПЕКОЛОТ“ ВО ГРЦИЈА ОДЗЕМА ЖИВОТИ: Починаа шест туристи

„ПЕКОЛОТ“ ВО ГРЦИЈА ОДЗЕМА ЖИВОТИ: Починаа шест туристи

НАЈУБАВИ ЕЗЕРА ВО ЕВРОПА: На листата се најдоа четири од Балканот

НАЈУБАВИ ЕЗЕРА ВО ЕВРОПА: На листата се најдоа четири од Балканот

МЕСЕЧНО ЗАРАБОТУВААТ ДО 3.000 ЕВРА! Регионот ги бара овие работници, платите вртоглаво растат

МЕСЕЧНО ЗАРАБОТУВААТ ДО 3.000 ЕВРА! Регионот ги бара овие работници, платите вртоглаво растат

Фајненшл тајмс: Србија индиректно извезла муниција во Украина за 800 милиони евра

Фајненшл тајмс: Србија индиректно извезла муниција во Украина за 800 милиони евра

ДАЛИ БЛАЖИЌ ИМАЛ ПОМОШ, ГО ЧЕКАЛ АВТОМОБИЛ? Мештаните откриваат нови детали од ужасниот масакр во Младеновац

ДАЛИ БЛАЖИЌ ИМАЛ ПОМОШ, ГО ЧЕКАЛ АВТОМОБИЛ? Мештаните откриваат нови детали од ужасниот масакр во Младеновац

ВАЖНО ЗА СИТЕ КОИ ПЛАНИРААТ ДА ПАТУВААТ ЗА ГРЦИЈА: застој на обиколницата кај Солун кој ќе трае подолг период

ВАЖНО ЗА СИТЕ КОИ ПЛАНИРААТ ДА ПАТУВААТ ЗА ГРЦИЈА: застој на обиколницата кај Солун кој ќе трае подолг период

ХОРОР ВО СОСЕДСТВОТО! Град со големина на јајце уби домашни животни, скршени коли, покриви: вонредна состојба по силното невреме (ВИДЕО)

ХОРОР ВО СОСЕДСТВОТО! Град со големина на јајце уби домашни животни, скршени коли, покриви: вонредна состојба по силното невреме (ВИДЕО)

Србија доби воз со кој од Белград до Скопје ќе се патува два часа

Србија доби воз со кој од Белград до Скопје ќе се патува два часа