28 Мај, 2020
0.0366

НИШТО НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Грците предвидоа кога ќе се оди на плажа

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 07 Април, 2020

На плажа веројатно во јули. 

Oва е проценката на грчките лекари. 

Тие велат дека попуштањето на ограничувањата поради пандемијата би можело да почне во мај, а во јули веројатно ќе може да се оди и на плажа. 

Други велат дека нивните проценки се „оптимистични“ и предупредуваат дека дури и тогаш животот нема да биде како што беше претходно. 

Април е пресуден за коронавирусот во Грција, вели за атинска ТВ-МЕГА професорот по клиничка вирологија на Универзитетот на Крит Јоргос Сурвинос.

Грција заклучно до вчера има 1.755 заразени, вкупно 79 починати. 

Можеби ќе ве интересира

ВУЧИЌ: Oдлуката на Црна Гора од први јуни да не ги отвора границите со Србија е политичка

ВУЧИЌ: Oдлуката на Црна Гора од први јуни да не ги отвора границите со Србија е политичка

ГРЦИТЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА СЕЗОНАТА: Германците први ќе допатуваат

ГРЦИТЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА СЕЗОНАТА: Германците први ќе допатуваат

Во Бугарија 23 плажи ќе бидат со бесплатни лежалки и чадори, за другите се намалува цената за половина

Во Бугарија 23 плажи ќе бидат со бесплатни лежалки и чадори, за другите се намалува цената за половина

СНЕГ НА БАЛКАНОТ: Во две земји на планините има покривка

СНЕГ НА БАЛКАНОТ: Во две земји на планините има покривка

(ВИДЕО) СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Жена почина од удар на гром

(ВИДЕО) СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Жена почина од удар на гром

НЕВРЕМЕ НА БАЛКАНОТ: Погодени Белград и Загреб

НЕВРЕМЕ НА БАЛКАНОТ: Погодени Белград и Загреб

Српскиот лекар тврди: Короната ја имавме уште во јануари

Српскиот лекар тврди: Короната ја имавме уште во јануари

СРБИТЕ НЕ СЕ ПОЖЕЛНИ ВО ЦРНА ГОРА: Брнабиќ повикува да не се летува таму

СРБИТЕ НЕ СЕ ПОЖЕЛНИ ВО ЦРНА ГОРА: Брнабиќ повикува да не се летува таму

Хрватскиот МНР Радман: Северна Македонија и Албанија ќе добијат „Датум“ кога ќе ги исполнат целите и критериумите

Хрватскиот МНР Радман: Северна Македонија и Албанија ќе добијат „Датум“ кога ќе ги исполнат целите и критериумите