26 Февруари, 2024
0.0347

НОВИНАРОТ ГОРАН МОМИРОСКИ ПРАШУВА: Дали имало претходен обид за грабнување на Вања Ѓорчевска?

Објавено во: Македонија 09 Декември, 2023

Добивај вести на Viber

Новинарот Горан Момировски има повеќе прашања до надлежните. 

„Нека молчат, имам уште многу тешки прашања“, пишува на фејсбук овој новинар.

Тој вели дека станува збор за прашања од Горан Момировски, за кои, како што потенцира во прашањата кои ги дава видливи за целата јавност, се наменети за министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и обвинителот Гаврил Бубевски, а тие молчат. 

Поентата на неговите прашања е дали можело да биде спасено ова невино девојче. 

Првото прашање е кога почнала истрагата за исчезнатиот Панче Жежовски. Второто прашање е дали истрагата почнала со три дена доцнење.

Потоа, нивинарот прашува дали имало претходен обид за грабнување на Вања Ѓорчевска? Има и прашање што се гледа на видео снимките од камерите пред зградата на Вања? Дали на 27 ноември почнала истрага за Вања? Дали Вања ќе беше жива ако МВР веднаш го користел системот „Безбеден град“? Кои се полициските началници во Велес и во Скопје кои ја водат истрагата? Кој го бара возилото на исчезнатиот Панче Жежовски? Зошто исчезнатото возило на Жежовски не е во системот на евиденција на украдени возила? Сториле ли доволно МВР и ЈО да се спаси жвотот на малата Вања?

 

Можеби ќе ве интересира

Кога ќе наидете на „мирни води“ знајте дека е време за промени - интервју со Владимир, Филип и Димитар

Кога ќе наидете на „мирни води“ знајте дека е време за промени - интервју со Владимир, Филип и Димитар

САКАЛЕ ДА ПРОШВЕРЦУВААТ АПАРАТИ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА - голема заплена на Царинска управа

САКАЛЕ ДА ПРОШВЕРЦУВААТ АПАРАТИ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА - голема заплена на Царинска управа

ОЈО ФОРМИРАШЕ ПРЕДМЕТ ЗА ТРИ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ИЗДАВАЊЕТО НА ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ: Коцевски ги соопшти деталите

ОЈО ФОРМИРАШЕ ПРЕДМЕТ ЗА ТРИ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ИЗДАВАЊЕТО НА ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ: Коцевски ги соопшти деталите

ЕВЕ КОГА ПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПЕНЗИИТЕ: Мартовската пензија која ќе се исплаќа во април треба да биде покачена

ЕВЕ КОГА ПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПЕНЗИИТЕ: Мартовската пензија која ќе се исплаќа во април треба да биде покачена

TРЕБА ДА ЗАМИНАТ ДА РАБОТАТ НА БРОД, А НЕМААТ НОВИ ПАСОШИ: Неизвесноста ги мачи младите

TРЕБА ДА ЗАМИНАТ ДА РАБОТАТ НА БРОД, А НЕМААТ НОВИ ПАСОШИ: Неизвесноста ги мачи младите

ЕВЕ КОГА ВООПШТО ДА НЕ СЕ ОБИДУВАТЕ ДА ОДИТЕ ВО ГРЦИЈА: Неколку часа ќе бидат затворени граничните премини

ЕВЕ КОГА ВООПШТО ДА НЕ СЕ ОБИДУВАТЕ ДА ОДИТЕ ВО ГРЦИЈА: Неколку часа ќе бидат затворени граничните премини

МАКЕДОНИЈА ОДБЕЛЕЖУВА 20 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ - на денешен ден се случи кобната авионска несреќа

МАКЕДОНИЈА ОДБЕЛЕЖУВА 20 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ - на денешен ден се случи кобната авионска несреќа

ВИРШЛИ, СОКЧИЊА ЗА ДЕЦА, СЛАДОЛЕДИ, ЃУМБИР ВО ПРАВ, ПУТЕР И МИНЕРАЛНА ВОДА СЕ ПРОДАВАЛЕ НЕБЕЗБЕДНИ: Еве што се повлекла АХВ од продажба

ВИРШЛИ, СОКЧИЊА ЗА ДЕЦА, СЛАДОЛЕДИ, ЃУМБИР ВО ПРАВ, ПУТЕР И МИНЕРАЛНА ВОДА СЕ ПРОДАВАЛЕ НЕБЕЗБЕДНИ: Еве што се повлекла АХВ од продажба

ЗАМИСЛЕТЕ МАКЕДОНСКИТЕ ПАРТИИ ДА ЈА ПРИФАТАТ ПОЛИТИКАТА НА УЦЕНИ НА ДУИ И ПОСТОЈАНО ДА ИСПОРАЧУВААТ ЧИСТО ЕТНИЧКИ ПРЕДЛОЗИ: Не може така другари, вели Каракамишева

ЗАМИСЛЕТЕ МАКЕДОНСКИТЕ ПАРТИИ ДА ЈА ПРИФАТАТ ПОЛИТИКАТА НА УЦЕНИ НА ДУИ И ПОСТОЈАНО ДА ИСПОРАЧУВААТ ЧИСТО ЕТНИЧКИ ПРЕДЛОЗИ: Не може така другари, вели Каракамишева