24 Јуни, 2018
0.3630
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

ОГЛАСИ: Вработуваат домашни и странски фирми

Објавено во: Финансии 07 Ноември, 2017

Во соработка со Факултети.мк ви пренесуваме неколку огласи за работа.

И домашни и странски фирми бараат работници.

- Отворено е ново работно место во ЛЕОРОН! За канцелариите во Скопје се бара...Огласот е овде

- Потребна е куќна помошничка со целосно работно време-Аплицирајте тука.

-Можност за вработување во Сеавус преку талент програмата од областа на вгнездени технологии-Детали овде.

- Оглас за Delphi програмер-Огласот е на овој линк

-Вработување во Пивара Скопје! Минимална бруто-плата: 60.000,00 денари-Детали околу огласот може да најдете овде

- Вработување во Џонсон Мети - Financial Planning and Analysis Specialist (Специјалист за финансиско планирање и анализа)-Аплицирајте тука

-Оглас за платена практикантска работа во Цементарница УСЈЕ АД Скопје ГРУПАЦИЈА ТИТАН-Информирајте се на овој линк

-СОЗР на Влада на Р.Македонија вработува! Нето плата: 83.540,00 денари-Оглас тука.

Можеби ќе ве интересира

За девет месеци ќе заработите до 40.000 евра

За девет месеци ќе заработите до 40.000 евра

Прекуграничните трансакции ќе се порамнуваат преку ново иновативно решение

Прекуграничните трансакции ќе се порамнуваат преку ново иновативно решение

Колку милиони ќе треба граѓаните за 30 години да платат за обврзницата?

Колку милиони ќе треба граѓаните за 30 години да платат за обврзницата?

ММФ одобри гигантски кредит од 50 милијарди долари за јужноамериканска земја

ММФ одобри гигантски кредит од 50 милијарди долари за јужноамериканска земја

Какви се цените на храната во Хрватска, Германија и Ирска?

Какви се цените на храната во Хрватска, Германија и Ирска?

ПОСКАПИ ПОНУДИ ОД СОСЕДИТЕ: Како туристички агенции прават пари од аранжманите за летување?

ПОСКАПИ ПОНУДИ ОД СОСЕДИТЕ: Како туристички агенции прават пари од аранжманите за летување?

Тевдовски задоволен од полнењето на буџетот

Тевдовски задоволен од полнењето на буџетот

Големо намалување на примателите на социјалната помош

Големо намалување на примателите на социјалната помош

Колку пари ќе издвои Општина Аеродром за секое прваче од буџетот?

Колку пари ќе издвои Општина Аеродром за секое прваче од буџетот?