20 Април, 2024
0.0245

ПАНОРАМА ХОТЕЛ И СПА: Искусете една поинаква зимска идила!

Објавено во: Мои пари 24 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Крушево е сѐ почесто бирана алтернатива за викенд далеку од обврските, сообраќајните гужви и загадениот воздух. А, едно од најбараните сместувања од посетителите е токму Панорама Хотел и Спа.

Комплетно реновираниот хотел е сместен веднаш над градот и нуди восхитувачка глетка на познатата крушевска архитектура, Македониумот и преубавиот планински пејзаж. Хотелот со четири ѕвездички располага со двокреветни и супериор соби, јуниор и делукс апартмани, како и спа центар со затворен базен и теретана.

Хотелот има и ВИП соба за деловни ручеци и состаноци.

За корпоративни настани хотелот располага и со конференциска сала.

Во рамки на Панорама работи ресторанот АЛТО со мени кое комбинира локални, традиционални јадења и интернационална кујна.

Панорама оперира и со жичарницата која од срцето на Крушево ве води на скијачките патеки. Таму, освен скијање, ве очекуваат уште и други рекреативни содржини во склоп на Panorama All Seasons Adventure Park.

Алтернативно, до истите може да стигнете и со квадрицикли, планински велосипеди или џип кои се достапни за изнајмување во хотелот.

Ова е идеална опција за целосно ресетирање на сетилата. Топло ви ја препорачуваме. Информирајте се повеќе и резервирајте тука.

Можеби ќе ве интересира

„Арс Ламина“ со седум награди од Македонската асоцијација на издавачи на Саемот на книга 2024 година

„Арс Ламина“ со седум награди од Македонската асоцијација на издавачи на Саемот на книга 2024 година

„Скарбо“ од Јадранка Владова се враќа во нашите библиотеки

„Скарбо“ од Јадранка Владова се враќа во нашите библиотеки

Караванот „Не е до нив, до тебе е“ во недела доаѓа во Градски парк на Школка

Караванот „Не е до нив, до тебе е“ во недела доаѓа во Градски парк на Школка

ФОТО-ВЕСТ: Караванот на ДИК ги посети Штип, Конче, Струмица, Куманово и Старо Нагоричане

ФОТО-ВЕСТ: Караванот на ДИК ги посети Штип, Конче, Струмица, Куманово и Старо Нагоричане

Еуромакс Ресоурцес со последно предупредување пред арбитража за рудникот за бакар „Иловица-Штука“

Еуромакс Ресоурцес со последно предупредување пред арбитража за рудникот за бакар „Иловица-Штука“

Д-р Неле Карајлиќ: Третиот дел на „Солунска 28“ е роман за сексот, дрогата и рокенролот, со носталгија за 80-тите години

Д-р Неле Карајлиќ: Третиот дел на „Солунска 28“ е роман за сексот, дрогата и рокенролот, со носталгија за 80-тите години

Подготовката за пат не е целосна без Visa Travel на Халкбанк

Подготовката за пат не е целосна без Visa Travel на Халкбанк

Работете за најголемите светски брендови од Македонија: Секој нов вработен добива бонус за добредојде – се бара само 1 услов!

Работете за најголемите светски брендови од Македонија: Секој нов вработен добива бонус за добредојде – се бара само 1 услов!

ТЕ ЧЕКА ВЕЛИГДЕНСКА СРЕЌА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

ТЕ ЧЕКА ВЕЛИГДЕНСКА СРЕЌА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!