20 Август, 2018
0.2619
    FERS 58000    -2.52%     OKTA 4211    -0.1%     SBT 2000    0%     STB 1035    0.34%     STIL 135    2.88%     TEL 277    -0.14%     TNB 14100    -0.21%     TPLF 1216    -0.33%     UNI 2360    -1.67%

Пет деца од 4 брака: Нема реакција од Маленко за запросувањето на Лора Турунџиева

Објавено во: Стил 09 Август, 2018

Александар Маленко поранешниот македонски пливач и актуелен претседател на пливачката федерација на Македонија се уште нема никаква реакција по запросувањето на Лора Турунџиева, која му е единствена ќерка од бракот со познатата пејачка, писателка и водителка, Сузана Турунџиева.

Инаку Лора му е прво дете на Маленко, кој од четири брака има пет деца, а пред две години се најде во фокусот на медиумското внимание, со емотивното отвореното емотивно писмо адресирано до него.


Вториот брак на Маленко е со актерката и поранешна директорка на театар „Комедија“, Јелена Жугиќ, со која го има синот Ахил. Третиот брак е со Русинката Татјана Михајловна Фјодорова, со која исто така има син.

Со четвртата сопруга поранешниот пливач не се експонира во јавноста и со неа има два синови. Тој минатата година во емисијата „Еден на еден“ призна дека размислува на проширување на семејството.

„Со сопругата сакаме и шесто и седмо дете. Зошто да не уште една ќерка“, порача тој.  Можеби ќе ве интересира

Едукаторот Војо ќе има свое шоу во скопската Зоолошка: „Не спијам од возбуда“

Едукаторот Војо ќе има свое шоу во скопската Зоолошка: „Не спијам од возбуда“

(ФОТО) ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ПЛАЖИ ВО ГРЦИЈА: Опасна е за туристите, но тие упорно одат таму

(ФОТО) ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ПЛАЖИ ВО ГРЦИЈА: Опасна е за туристите, но тие упорно одат таму

(ВИДЕО) КАДЕ СЕ НАОЃА: Скриена плажа која одзема здив и треба да ја посетите

(ВИДЕО) КАДЕ СЕ НАОЃА: Скриена плажа која одзема здив и треба да ја посетите

(ВИДЕО) ШАНГАЈ-„ЗЕМЈА НА ЧУДАТА“ - Никнува хотел со 16 ката под земја

(ВИДЕО) ШАНГАЈ-„ЗЕМЈА НА ЧУДАТА“ - Никнува хотел со 16 ката под земја

ОДМОР ЗА ЕВТИНИ ПАРИ: Зошто е најдобро и каде да летувате во септември?

ОДМОР ЗА ЕВТИНИ ПАРИ: Зошто е најдобро и каде да летувате во септември?

Новинарката Катерина Гетева ја открива тајната: Како ослабела 31 килограм

Новинарката Катерина Гетева ја открива тајната: Како ослабела 31 килограм

TОП ПЕТ ДЕСТИНАЦИИ ЗА 2019: Eдна земја е од Балканот

TОП ПЕТ ДЕСТИНАЦИИ ЗА 2019: Eдна земја е од Балканот

(ВИДЕО) Прво интервју: Елена Велевска проговори за семејното насилство

(ВИДЕО) Прво интервју: Елена Велевска проговори за семејното насилство

Мајчинството не е трка: Инспиративна колумна на Силвија Митевска

Мајчинството не е трка: Инспиративна колумна на Силвија Митевска