28 Мај, 2020
0.0499

По 17 дена, Филипче реши да одмори

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 28 Март, 2020

Министерот за здравство Венко Филипче по 17 дена денеска одлучи да одмори и да не одржува прес-конференција за јавноста.

Според владината агенда, последен ден кога Филипче паузирал од своите прес-конференции, кои во меѓувреме станаа мошне популарни за јавноста и ги следеа во живо, било на 10 март.

Филипче редовно започна да ја алармира јавноста со препораките, мерките и евиденциите на заболени од корона вирусот на 26 февруари.

Според најавите, министерот пред јавноста ќе одговара во текот на утрешниот ден. 

Можеби ќе ве интересира

Чулев: Се повикуваат учесници и се поднесуваат пријави за литијата

Чулев: Се повикуваат учесници и се поднесуваат пријави за литијата

Во Македонија од Ковид-19 почина и здравствен работник

Во Македонија од Ковид-19 почина и здравствен работник

Едниот трансплантиран бубрег од Емилија Динева не профункционирал

Едниот трансплантиран бубрег од Емилија Динева не профункционирал

ФИЛИПЧЕ: Изборот е на граѓаните, ако не се почитуваат мерките ризикуваме враќање на остри мерки

ФИЛИПЧЕ: Изборот е на граѓаните, ако не се почитуваат мерките ризикуваме враќање на остри мерки

КАФЕ ПРОТОКОЛ: Кафулињата ги отвораат вратите од денеска

КАФЕ ПРОТОКОЛ: Кафулињата ги отвораат вратите од денеска

ИНТЕРВЈУ АКАДЕМИК КОЦАРЕВ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАНУ: Академијата истражува зошто се различни симптомите кај заразените со Ковид-19

ИНТЕРВЈУ АКАДЕМИК КОЦАРЕВ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАНУ: Академијата истражува зошто се различни симптомите кај заразените со Ковид-19

БРОЈОТ НА РАЗВОДИ ЗГОЛЕМЕН ЗА 22 ОТСТО: Дали институцијата брак „умира“?

БРОЈОТ НА РАЗВОДИ ЗГОЛЕМЕН ЗА 22 ОТСТО: Дали институцијата брак „умира“?

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Прв ден без полициски час, и нови три жртви од коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Прв ден без полициски час, и нови три жртви од коронавирусот

Владината одлука за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и родителите со деца до 10 години

Владината одлука за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и родителите со деца до 10 години