21 Септември, 2020
0.0202

Потрагата по исчезнатото момче во Преспанското езеро запрена поради ветер и бранови

Објавено во: Македонија 03 Август, 2020

Запрена е потрагата по исчезнатото момче во Преспанско езеро поради временските услови. 

Скоро 24 часа траеше потрагата по16-годишното момче. 

Засега потрагата е прекината поради влошените временски услови со ветер и бранови, јави Сител.

Потрагата ќе породолжи утре со засолување од единицата за специјални задачи. 

По момчето трагаа нуркачи од повеќе градови  од Македонија, како и полициски специјалци.

Несреќата се случила вчера околу 18 часот, кога три момчиња се возеле на педалинка. Нејасно е како едното момче паднало во езерото. Нуркачите кои беа вклучени во потрагата велат дека ниту едно од момчињата не било пливач, а не носеле ниту заштитни елеци. 

Исчезнатото момче е од околината на Ресен. 

Можеби ќе ве интересира

Нема целодневен престој во училиштата, градинките може повторно да затворат: Комисијата за заразни болести пред важни одлуки

Нема целодневен престој во училиштата, градинките може повторно да затворат: Комисијата за заразни болести пред важни одлуки

Денеска нов протест на мајките: Ќе попушти ли Владата за седење дома

Денеска нов протест на мајките: Ќе попушти ли Владата за седење дома

Пратеничка на ДУИ: Вработувањето Албанци е наша обврска

Пратеничка на ДУИ: Вработувањето Албанци е наша обврска

Полицијата го пронајде и го приведе родителот што нападна доктор

Полицијата го пронајде и го приведе родителот што нападна доктор

Се очекува утре одлуката на Врховен да пристигне до Кривичен, полиција се уште пред домот на Јанкулоска

Се очекува утре одлуката на Врховен да пристигне до Кривичен, полиција се уште пред домот на Јанкулоска

Комити: Наши членови не требаше да влегуваат во конфликт со граѓани кои не се навивачи

Комити: Наши членови не требаше да влегуваат во конфликт со граѓани кои не се навивачи

Нападнат доктор на Токсикологија, побарал помош на Ургентен

Нападнат доктор на Токсикологија, побарал помош на Ургентен

Струмичкиот градоначалник најави поефикасни контроли на местата каде што се собираат млади

Струмичкиот градоначалник најави поефикасни контроли на местата каде што се собираат млади

Локалните избори во Македонија ќе се одржат два месеци порано

Локалните избори во Македонија ќе се одржат два месеци порано