04 Април, 2020
0.0284

Регистриран заразен со Ковид 19 во Тетово

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 26 Март, 2020

Заразен со Ковид 19 е регистриран и во Тетово. 

Човекот бил на клиниката во Козле, по што е упатен на Инфективната клиника во Скопје. 

Контактирани се сите лекари кои биле во контакт со него, соопшти денеска министерот за здравство, Венко Филипче. 

Засега тие луѓе немаат симптоми, а тоа се 14 здравствени работници и други 4 лица. 

„Сите луѓе се анализирани, пристапено е на 10-тина члена на семејството“, вели министерот. 

Во Македонија засега има 201 заразен, три починати, и тројца излекувани. 

Можеби ќе ве интересира

Карантински викенд за кумановци

Карантински викенд за кумановци

Димитриевски: Tие што немаат можност да се снабдат со најнеопходното ќе добијат асистенција

Димитриевски: Tие што немаат можност да се снабдат со најнеопходното ќе добијат асистенција

Пациентот кој почина на Инфективна бил заболен од коронавирус

Пациентот кој почина на Инфективна бил заболен од коронавирус

Ќе има набавка на 200 респираторни машини

Ќе има набавка на 200 респираторни машини

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Уште две жртви на корона, Куманово во карантин за викенд

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Уште две жртви на корона, Куманово во карантин за викенд

(ФОТО) ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ЧАСА ВО КАРАНТИН: Кумановци се растрчаа по маркети да купуваат храна

(ФОТО) ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ЧАСА ВО КАРАНТИН: Кумановци се растрчаа по маркети да купуваат храна

(ФОТО) ПОЖАРНА СКОПЈЕ: Ние останавме на работа, работиме за вас

(ФОТО) ПОЖАРНА СКОПЈЕ: Ние останавме на работа, работиме за вас

Филипче: За секоја општина имаме ист пристап

Филипче: За секоја општина имаме ист пристап

СТАТИСТИКА НА Google Maps: Половина од Македонците се уште одат на работа

СТАТИСТИКА НА Google Maps: Половина од Македонците се уште одат на работа