21 Октомври, 2021
0.0454

Ресторан Венето повеќе од 7 години нуди романтична атмосфера и вкусна храна

Објавено во: Мои пари 20 Септември, 2021

Кога помислувате на совршено уживање и добар ресторан, дали мислите на мириси на медитеранска храна, добро вино, убава музика, романтична атмосфера, хедонизам и гастрономска магија?

Италијанскиот ресторан Венето нуди совршен спој на сето тоа, заедно со љубезниот персонал, кој што дополнително го разубавува ова место со топлата насмевка. Кулинарските специјалитети на овој ресторан ја носат со себе магичната приказна на Медитеранот.

Ресторанот Венето е идеално место за првото утринско кафе во комбинација со вкусен доручек, но исто така е и место за уживање за ручек или вечера со вкусната храна создадена од рацете на најдобрите готвачи. Венето е совршено место и за секаков вид на прослави.

Како синоним за луксуз, префинетост и добра храна, Венето претставува вистинкото место за сите љубители на италијанската кујна. Лоциран во урбаното јадро на Скопје, во трговскиот центар City Mall, италијанскиот ресторан, повеќе од 7 години нуди одличен спој на квалитетна и вкусна храна на своите гости.

Сопствениците на овој ресторан велат дека долгото постоење на Венето се должи на напорната работа, посветеноста и љубовта, како и на љубезниот персонал, кој неуморно се труди да ги задоволи сите желби на гостите.


Магијата која ја шири овој ресторан, се заснова на релаксирачкиот амбиент, позитивниот дух, префинетиот вкус и прекрасниот тим, заедно со искусните мајстори кои постојано се трудат да ги направат најдобрите специјалитети и да ги задоволат сите желби на посетителите.

Венето е гастрономски рај, кој нуди кулинарски задоволства за сите оние кои сакаат да го вкусат богатството на медитеранската кујна. На менито може да се најдат најразлични оброци со морска риба и морски плодови, месо, свежи салати, паста, десерти и многу други специјалитети кои ги будат сите сетила.

Пријатниот амбиент, луксузниот ентериер, раскошната тераса, пријателскиот персонал и професионалната услуга овозможуваат вистинско уживање за секој гурман.

Доколку сакате да избегате од секојдневието и да се пропуштите во медитеранската магија, италијанскиот ресторан Венето е овде да ви понуди врвен квалитет, добра услуга, вкусна храна и добро вино и други пијалаци.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Контрола на мастите во организмот со природни препарати

Контрола на мастите во организмот со природни препарати

Улица „Македонија“ е поблиску да го заслужи епитетот „Петта авенија“: „Божиновски часовници и накит“ со нов бутик салон кој доликува на светските метрополи

Улица „Македонија“ е поблиску да го заслужи епитетот „Петта авенија“: „Божиновски часовници и накит“ со нов бутик салон кој доликува на светските метрополи

Летонија ја лансираше првата 5G прекугранична тест локација во Европа

Летонија ја лансираше првата 5G прекугранична тест локација во Европа

Дали вашите податоци се безбедни на вашиот паметен уред?

Дали вашите податоци се безбедни на вашиот паметен уред?

Издадена 30.000-тата IuteCredit Mastercard картичка

Издадена 30.000-тата IuteCredit Mastercard картичка

Започна наградната игра на ЛУКОИЛ Македонија во која главната награда е атрактивно АТВ-возило

Започна наградната игра на ЛУКОИЛ Македонија во која главната награда е атрактивно АТВ-возило

Дарко од Охрид, од верен играч на 2win.Mk , до сопственик на нов скутер

Дарко од Охрид, од верен играч на 2win.Mk , до сопственик на нов скутер

Плаќање на сметки за режиски трошоци во Пошта по најконкурентни цени

Плаќање на сметки за режиски трошоци во Пошта по најконкурентни цени

VISA Business од Силк Роуд Банка: Eдинствена бизнис картичка со поврат на средства во државата

VISA Business од Силк Роуд Банка: Eдинствена бизнис картичка со поврат на средства во државата