20 Јуни, 2024
0.0275

СЕ ОГЛАСИ ИМЕРЛИЈЕ САЛИУ, ПРВАТА ПРАТЕНИЧКА СО ХИЏАБ ВО МАКЕДОНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ: „Ајде сите да внесеме нов дух во политиката“

Објавено во: Македонија 25 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

По информацијата дека ВРЕДИ влегува во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, и по информацијата дека македонскиот парламент ја доби првата пратеничка со хиџаб, се огласи токму таа, Имерлије Салиу за изборните резултати.

Драги пријатели, пријатели и семејство, браќа и сестри, поддржувачи и политички активисти, жени и девојки и сите ВАС кои воопшто не се двоумевте да дадете поддршка за време на оваа изборна кампања, благодарение на секој еден од вас, бескрајно сум ви благодарна.

Вашата поддршка на овие избори беше мојата сила и се надевам дека ќе бидам вашиот глас во СОБРАНИЕТО на РСМ за доброто на оваа држава.

На повикот да се направи ПРОМЕНА на овие избори сите ВИЕ одговоривте со 107.000 легитимни чисто албански гласови.

Коалицијата Вреди и лидерите на оваа коалиција се надминаа себеси во секој предизвик кој во никој случај не беше лесен и ја направија реалност желбата на Албанците да бидат заедно.

Ајде сите заедно да внесеме НОВ дух во политиката со принципи и високи вредности на ДОСТОИНСТВО, СКРОМНОСТ, ИСКРЕНОСТ и ЗАСРЕДНОСТ“, напиша таа на фејсбук.Можеби ќе ве интересира

Левица: Две години Град Скопје е заложник на „војната“ меѓу ДПМНЕ и Арсовска, а резултатот е хаос и колапс во секоја сфера

Левица: Две години Град Скопје е заложник на „војната“ меѓу ДПМНЕ и Арсовска, а резултатот е хаос и колапс во секоја сфера

Започна судењето на Мерко за незаконско поставување директори

Започна судењето на Мерко за незаконско поставување директори

МИЦКОСКИ МУ ВОЗВРАЌА НА МИЦОТАКИС: Се подготвувам за НАТО, сакам предизвици, би сакал да го видам и тој

МИЦКОСКИ МУ ВОЗВРАЌА НА МИЦОТАКИС: Се подготвувам за НАТО, сакам предизвици, би сакал да го видам и тој

ВРЕЛО, ЖЕШКО И ТЕШКО: Продолжува топлотниот бран во Македонија

ВРЕЛО, ЖЕШКО И ТЕШКО: Продолжува топлотниот бран во Македонија

Борко Ристовски поднесе оставка во РК Вардар за да биде министер

Борко Ристовски поднесе оставка во РК Вардар за да биде министер

ТИРЗ се сели на друга адреса и набавува мебел за 500.000 евра

ТИРЗ се сели на друга адреса и набавува мебел за 500.000 евра

„ЛУЃЕТО МИ ВЕЛАТ, ВИЕ ЦЕЛ ЖИВОТ СЕ ЗЕЗАТЕ И ПАРИ ПРАВИТЕ“: Бубо Каров искрено во поткастот на Фактор - „Бизнис муабети“

„ЛУЃЕТО МИ ВЕЛАТ, ВИЕ ЦЕЛ ЖИВОТ СЕ ЗЕЗАТЕ И ПАРИ ПРАВИТЕ“: Бубо Каров искрено во поткастот на Фактор - „Бизнис муабети“

ПРЕМИЕРОТ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ НАЈДЕ ВО МНОГУ НЕПРИЈАТНА ПОЗИЦИЈА КОГА ЌЕ СЕ СРЕТНЕМЕ НА НАТО САМИТОТ: Мицотакис му се „закани“ на Мицкоски

ПРЕМИЕРОТ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ НАЈДЕ ВО МНОГУ НЕПРИЈАТНА ПОЗИЦИЈА КОГА ЌЕ СЕ СРЕТНЕМЕ НА НАТО САМИТОТ: Мицотакис му се „закани“ на Мицкоски

ЈП „Национални шуми“ нема да учествува во гаснењето на пожарите

ЈП „Национални шуми“ нема да учествува во гаснењето на пожарите