22 Септември, 2023
0.0247

Се појавија информации дека Кадиров починал - што велат од Кремљ?

Објавено во: Свет 18 Септември, 2023

Добивај вести на Viber

Кремљ информираше каква е здравствената состојба на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров.

Портпаролот Дмитриј Песков денеска изјави дека Кремљ нема информации за можна болест на лидерот на Чеченската Република Рамзан Кадиров, а ги демантираше информациите дека Кадиров наводно се сретнал со претседателот Владимир Путин.

Претходно на социјалните мрежи се појавија непотврдени информации дека Кадиров наводно починал ноќе во Централната клиничка болница на Управата на претседателот на Руската Федерација, пренесува РИА Новости.

Украинските разузнавачи објавија информации дека Кадиров е во кома.  Кадиров неодамна објави видео од неговата прошетка и ги покани оние кои не ја разликуваат вистината од лагата да прошетаат на чист воздух. Инаку, долго време медиумите пишуваат дека Кадиров има проблем со бубрезите. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Кадиров: Не ми е јасно зошто би имало гужва дури и во случај на моја болест?

(ВИДЕО) Кадиров: Не ми е јасно зошто би имало гужва дури и во случај на моја болест?

Азербејџан му се извини на Путин за убиството на руските војници во Нагорно - Карабах, нудат уште нешто

Азербејџан му се извини на Путин за убиството на руските војници во Нагорно - Карабах, нудат уште нешто

ПРВ ИЗВЕШТАЈ НА СЗО ЗА ВИСОКИОТ КРВЕН ПРИТИСОК: Правилен третман на хипертензијата може да спречи 76 милиони смртни случаи

ПРВ ИЗВЕШТАЈ НА СЗО ЗА ВИСОКИОТ КРВЕН ПРИТИСОК: Правилен третман на хипертензијата може да спречи 76 милиони смртни случаи

ДАЛИ Е ОВА ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ НА ЗЕЛЕНСКИ? Слабее западната поддршка за Украина

ДАЛИ Е ОВА ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ НА ЗЕЛЕНСКИ? Слабее западната поддршка за Украина

ШОК ЗА ЗЕЛЕНСКИ, ДОБРА ВЕСТ ЗА ПУТИН: Најголемиот сојузник на Киев престанува со поддршката, еве што направи „драмата со житото“

ШОК ЗА ЗЕЛЕНСКИ, ДОБРА ВЕСТ ЗА ПУТИН: Најголемиот сојузник на Киев престанува со поддршката, еве што направи „драмата со житото“

Загинаа руски војници во Нагорно - Карабах

Загинаа руски војници во Нагорно - Карабах

(ВИДЕО) Изгоре складиште со гориво во Сочи по напад со дрон

(ВИДЕО) Изгоре складиште со гориво во Сочи по напад со дрон

„ВРИЕ“ ВО ЛИБИЈА ПОРАДИ ПОПЛАВИТЕ: Либијците ја запалија куќата на градоначалникот на Дерна

„ВРИЕ“ ВО ЛИБИЈА ПОРАДИ ПОПЛАВИТЕ: Либијците ја запалија куќата на градоначалникот на Дерна

Ким Џонг Ун конечно се врати од Русија по денови патување со оклопниот воз

Ким Џонг Ун конечно се врати од Русија по денови патување со оклопниот воз