23 Април, 2018
0.1334

Секоја зима своето хоби го прават бизнис: Идеја од која и вие може да заработите

Објавено во: Финансии 07 Јануари, 2018

Семејството Гавриловиќ рачно прави дрвени санки со слики на цртани јунаци како во текот на празниците би ги израдувале малите деца.

Јована М. Гавриловиќ секоја зима хобито го претвора во бизнис, и тоа на радост на малите за кои во семејната работилница рачно прави удобни дрвени санки.

Уживањето во снежните денови на децата ширум Србија им го разубавуваат и нејзиниот татко Ненад, брат и снаа, кои исто така учествуваат во изработка на санки со буково дрво. И додека оваа сезона малите чекаат да падне снег, Гавриловиќ вредно работат на склопување нови модели санки.


„Мојот татко е столар и еднаш направи дрвени санки кои му ги подари на мојот син за Нова година. Малиот беше пресреќен за подарокот. Гледајќи го, дојдов на идеја да направиме уште санки и да усреќиме уште деца“, раскажува Јована.

Како вели таа, родителите често им даваат предност на дрвените санки бидејќи се поудобни и полесни од металните, а се обложени со мек сунѓер за да бидат поудобни.

Оваа сезона продале над 100 санки, а со паѓањето на снегот очекуваат бројката да расте.

Ова е интересна идеја за бизнис. Доколку имате слободно време со оваа идеја може да се впуштите во авантура од која ќе заработите.

Можеби ќе ве интересира

ФОРБС ГИ РАНГИРАШЕ: Ова се топ 10 најбогати руски бизнисмени

ФОРБС ГИ РАНГИРАШЕ: Ова се топ 10 најбогати руски бизнисмени

Во Иран масовно се купуваат долари

Во Иран масовно се купуваат долари

МИКРОФОНОТ ГО ЗАМЕНИ СО НИВА: Од пејач на „Бијело дугме“ до одгледувач на лешници

МИКРОФОНОТ ГО ЗАМЕНИ СО НИВА: Од пејач на „Бијело дугме“ до одгледувач на лешници

Тевдовски бара 35 милиони долари за нови градинки

Тевдовски бара 35 милиони долари за нови градинки

ВОРЕН БАФЕР, ЏЕК МА, МАРК ЗАКЕРБЕРГ: Колку време им требало од милионери да станат милијардери?

ВОРЕН БАФЕР, ЏЕК МА, МАРК ЗАКЕРБЕРГ: Колку време им требало од милионери да станат милијардери?

За десетина дена првиот повик за 50-те милиони евра за мали и средни претпријатија

За десетина дена првиот повик за 50-те милиони евра за мали и средни претпријатија

Се здружија 15 банки од Македонија

Се здружија 15 банки од Македонија

Тевдовски и Богов во Вашингтон

Тевдовски и Богов во Вашингтон

Јадранот за летување поскап од Шпанија, Малта и Грција?

Јадранот за летување поскап од Шпанија, Малта и Грција?