25 Септември, 2020
0.0388

ШТО ПРОГНОЗИРА СЛАВЧО ПОПОСКИ ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ: Еве со какво време ќе ја дочекаме Новата 2017 год!

Објавено во: Македонија 27 Декември, 2016

Доколку лудата ноќ планирате да ја дочекате надвор од дома, подгответе си топла облека бидејќи не чека навистина многу студена ноќ.

За жал годинава нема да ја дочекаме со снег, туку со сува студ.

Ова го тврдат прогнозите на метеорологот Славчо Попоски кој го предвиде кобниот 6-ти август кога поплавите однесоа над 20 животи.

Тој за Новогодишната ноќ предвидува сува и многу студена воздушна маса со потекло од североисточна Европа. Ќе биде ведро и со многу ниски температури на воздухот, ќе има и мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец особено Долж Повардарието и во источните предели.

За време на новогодишната ноќ температурите на воздухот во Македонија ќе се движат во интервал од -15 до -4 степени додека на високите планини можно е истите да се спуштат до околу -20 степени.

На првиот ден од новата година ќе продолжи стабилното, суво и студено време.

Максималната температура ќе се движи во интервал од -2 до 6 степени.

Можеби ќе ве интересира

Каде потфрли здравствениот систем во Македонија: Се чека анализата од клиниките за високата смртност од ковид

Каде потфрли здравствениот систем во Македонија: Се чека анализата од клиниките за високата смртност од ковид

СКЛУЧУВАЊЕТО БРАКОВИ ОСТАНУВА ЗА НЕКОИ ПОДОБРИ ВРЕМИЊА: Поради пандемијата за 70 отсто помалку регистрации

СКЛУЧУВАЊЕТО БРАКОВИ ОСТАНУВА ЗА НЕКОИ ПОДОБРИ ВРЕМИЊА: Поради пандемијата за 70 отсто помалку регистрации

Еден полицаец тешко повреден на главата, друг во стомак - дел од напаѓачите кај Степанци уапсени

Еден полицаец тешко повреден на главата, друг во стомак - дел од напаѓачите кај Степанци уапсени

Земјотрес е почувствуван во Македонија

Земјотрес е почувствуван во Македонија

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Каракачанов тврди дека Бугарија ќе каже „не“, денес нови 152 заразени со коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Каракачанов тврди дека Бугарија ќе каже „не“, денес нови 152 заразени со коронавирусот

Тв Клан се извини на гостите за „горчливиот вкус”, со кој можеби ја напуштија емисијата

Тв Клан се извини на гостите за „горчливиот вкус”, со кој можеби ја напуштија емисијата

(ВИДЕО) Полицијата откри мини лабораторија за масло од канабис - уапсени се три лица

(ВИДЕО) Полицијата откри мини лабораторија за масло од канабис - уапсени се три лица

Ќе се зголеми казната за неносење маска?

Ќе се зголеми казната за неносење маска?