21 Септември, 2023
0.0276

СИНОЌА ВО ВОЛКОВО НЕ СЕ ЗНАЕ КОЈ КОГО ТЕПАЛ - МВР јави за голем инцидент

Објавено во: Македонија 03 Јуни, 2023

Добивај вести на Viber

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР.

Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека во селото Волково бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка.

Имено, Т.Ј. (32), Ц.Ј.(66) и С.Б.Ј.(26), сите од Скопје, пријавиле дека околу 23.30 часот, Т.Ј. и Ц.Ј. физички биле нападнати од повеќе лица, по што настанала меѓусебна пресметка во која што биле употребени тврди и стаклени предмети.

Во врска со случајот, С.Д.(31) од Волково, Х.Е.(37), Н.С.(53), С.С.(30) и Ф.Х.(32), сите од Скопје, изјавиле дека физички биле нападнати од страна на Т.Ј. и Ц.Ј..

Можеби ќе ве интересира

„ДЕЛ ГИ ДОНЕСОВ ВО ВМРО, ДЕЛ РАСТЕА ПОКРАЈ МЕНЕ“: Груевски гневен на Мицковски и на раководството на партијата

„ДЕЛ ГИ ДОНЕСОВ ВО ВМРО, ДЕЛ РАСТЕА ПОКРАЈ МЕНЕ“: Груевски гневен на Мицковски и на раководството на партијата

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа, балист, сега има улица у Скопје, изгласана у време на Шилегов

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа, балист, сега има улица у Скопје, изгласана у време на Шилегов

Задолжително познавање на бугарскиот јазик ќе биде нов услов за добивање бугарско државјанство

Задолжително познавање на бугарскиот јазик ќе биде нов услов за добивање бугарско државјанство

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА РАБОТНИЦИТЕ: Ќе се покачи минималната плата за десет отсто, еве ги деталите

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА РАБОТНИЦИТЕ: Ќе се покачи минималната плата за десет отсто, еве ги деталите

ПРЕГАЗЕН МАЛОЛЕТНИК ВЕЛОСИПЕДИСТ - Итно бил пренесен на скопските клиники „Мајка Тереза“

ПРЕГАЗЕН МАЛОЛЕТНИК ВЕЛОСИПЕДИСТ - Итно бил пренесен на скопските клиники „Мајка Тереза“

ДРИСЛА ТРЕБА ДА ПЛАТИ 120 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ЗАГАДУВАЊЕ НА МАРКОВА РЕКА - Еве што утврди Инспекторатот

ДРИСЛА ТРЕБА ДА ПЛАТИ 120 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ЗАГАДУВАЊЕ НА МАРКОВА РЕКА - Еве што утврди Инспекторатот

„ЦЕЦА И АЦА ЛУКАС ЌЕ ИМААТ ПОСЕБНА ПРОГРАМА ВО ТЕКОТ НА ПРЕТСТАВУВАЊЕ НА СКОПЈЕ КАКО ГРАД НА КУЛТУРАТА“: Најчевска за титулата

„ЦЕЦА И АЦА ЛУКАС ЌЕ ИМААТ ПОСЕБНА ПРОГРАМА ВО ТЕКОТ НА ПРЕТСТАВУВАЊЕ НА СКОПЈЕ КАКО ГРАД НА КУЛТУРАТА“: Најчевска за титулата

„АХМЕТИ ГО ЗАКОПА ГРУБИ“: А груби лажел дека ВМРО ги поддржувале измените на кривичен, Грчева за измените

„АХМЕТИ ГО ЗАКОПА ГРУБИ“: А груби лажел дека ВМРО ги поддржувале измените на кривичен, Грчева за измените

МАРЈАН ЃОРЧЕВ ГО КРИТИКУВА ГРУЕВСКИ: Зошто сака да ја разруши стабилноста на ВМРО-ДПМНЕ во време кога тоа е најкомпактно

МАРЈАН ЃОРЧЕВ ГО КРИТИКУВА ГРУЕВСКИ: Зошто сака да ја разруши стабилноста на ВМРО-ДПМНЕ во време кога тоа е најкомпактно