13 Јули, 2020
0.0348

СЈО добило над 300 барања за проверка на прислушувани телефони

Објавено во: Македонија 26 Декември, 2016

Над 300 барања за проверка на телефонски броеви дали биле таргет на прислушувањето пристигнале до Специјалното јавно обвинителство(СЈО), објави 24 Вести. 

Според СЈО, 292 барања се обработени и веќе се дел од предметот „Таргет“ додека останатите барања сè уште се обработуваат.

Од СЈО информираат дека лицата за кои ќе се утврди дека користеле телефонски броеви кои биле предмет на незаконско следење на комуникациите, како и лицата за кои ќе се утврди дека биле соговорник на незаконски следен телефонски број ќе бидат повикани во својство на оштетени лица.

Барање до СЈО може да поднесе секое заинтересирано лице, кое ќе треба го наведе телефонскиот број или телефонските броеви за кои се сомнева дека биле предмет на незаконско следење на комуникациите. 


Можеби ќе ве интересира

ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАРАЗЕНИ - денеска 88 заболени од КОВИД-19

ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАРАЗЕНИ - денеска 88 заболени од КОВИД-19

БЕЗ ГРИЖА ЗА КОВИД-19: Свадба во Бутел со 200 гости, журка за нова пицерија во Охрид

БЕЗ ГРИЖА ЗА КОВИД-19: Свадба во Бутел со 200 гости, журка за нова пицерија во Охрид

(ФОТО) Стигнаа последните осум хрватски автобуси - скопјани ќе се возат еколошки

(ФОТО) Стигнаа последните осум хрватски автобуси - скопјани ќе се возат еколошки

ЦЈЗ ШТИП: Повеќе од 50 позитивни од пет конфекции, тешко ситуацијата да се стави под контрола

ЦЈЗ ШТИП: Повеќе од 50 позитивни од пет конфекции, тешко ситуацијата да се стави под контрола

Во Ваксинце двајца мигранти од Пакистан држеле во заложништво 19 други

Во Ваксинце двајца мигранти од Пакистан држеле во заложништво 19 други

ГО НАШЛЕ ВО БАЧИЛО ЗДРАВ И ЖИВ: планинар од Скопје се одвоил од групата и се изгубил

ГО НАШЛЕ ВО БАЧИЛО ЗДРАВ И ЖИВ: планинар од Скопје се одвоил од групата и се изгубил

ФИЛИПЧЕ: Не очекуваме некој голем наплив на пациенти во болниците во земјава

ФИЛИПЧЕ: Не очекуваме некој голем наплив на пациенти во болниците во земјава

ПАЦИЕНТИТЕ НА 42 И 46 ГОДИНИ ШТО ПОЧИНАА ИМАЛЕ И ДРУГИ БОЛЕСТИ, за респираторите се покажало дека повеќе успех дава третманот со кислород

ПАЦИЕНТИТЕ НА 42 И 46 ГОДИНИ ШТО ПОЧИНАА ИМАЛЕ И ДРУГИ БОЛЕСТИ, за респираторите се покажало дека повеќе успех дава третманот со кислород

Д-р Мела од Дебар: Неиздржливо е, а цел град беше на дебарско езеро и по кафулиња

Д-р Мела од Дебар: Неиздржливо е, а цел град беше на дебарско езеро и по кафулиња