13 Јуни, 2024
0.0403

СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ ПРЕЦИЗНО ДО ГАРЕВСКИ - доколку не сте сигурен дека мостот е безбеден, не ги охрабрувајте граѓаните да поминуваат по него

Објавено во: Македонија 24 Мај, 2023

Добивај вести на Viber

Првиот човек на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, се обрати до Михаил Гаревски, кој тврдеше дека мостот Беласица, со извесни санации, може да биде безбеден за сообраќај. 
„Почитувам професоре Гаревски,

Градот Скопје, од кој сте ангажирани да ја процените штетата на опожарениот мост Беласица, веднаш после пожарот изрече забрана за движење на возила и пешаци по овој мост. Се додека забраната не биде тргната по мостот не смеат да се движат ниту возила, ниту пешаци.

Доколку вие, како неспорно стручно лице од оваа област, врз основа на вашите досегашни испитувања на штетата на мостот сметате дека мостот е безбеден за пешаци, молам, во согласност со пропишаните процедури, веднаш известете го градот Скопје да ја тргне изречената забрана и со тоа да им се олесни животот на граѓаните кои го користат овој мост.

Доколку не сте сигурни дека мостот е безбеден, молам не ги охрабрувајте граѓаните да минуваат по него, како што ни пренесува новинарот на Макфакс“, напиша Стојанче Ангелов на својот фејсбук профил. 

Можеби ќе ве интересира

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина

„ВМРО-ДПМНЕ УШТЕ НЕ НАПРАВИ ВЛАДА, ПОЧНА ДА ГИ ЛАЖЕ ГРАЃАНИТЕ“: Битиќи за зголемениот број министерства

„ВМРО-ДПМНЕ УШТЕ НЕ НАПРАВИ ВЛАДА, ПОЧНА ДА ГИ ЛАЖЕ ГРАЃАНИТЕ“: Битиќи за зголемениот број министерства

Кадарот на Мерко, Јетон Шаќири,му даде дозвола на Мерко за медицински факултет во Струга

Кадарот на Мерко, Јетон Шаќири,му даде дозвола на Мерко за медицински факултет во Струга

„АКО ВМРО-ДПМНЕ НЕ РАЗГОВАРА СО ГРЦИЈА, ТОГАШ НЕМА ДОБРИ НАМЕРИ“: Маричиќ вели Грција е помоќна од Бугарија, може да ни направи штета

„АКО ВМРО-ДПМНЕ НЕ РАЗГОВАРА СО ГРЦИЈА, ТОГАШ НЕМА ДОБРИ НАМЕРИ“: Маричиќ вели Грција е помоќна од Бугарија, може да ни направи штета

„НАУЧНИЦИТЕ ПРЕСМЕТАЛЕ ДЕКА КАСНУВАЊЕ ОД 1.200.000 КОМАРЦИ ОДЕДНАШ МОЖЕ ДА ВИ ЈА ИСЦИЦААТ КРВТА, ВО ПРАКСА ДОВОЛНА Е ЕДНА - ТУКА ГИ ИМАМЕ ДВЕТЕ“: Д-р Беќаровски со шега

„НАУЧНИЦИТЕ ПРЕСМЕТАЛЕ ДЕКА КАСНУВАЊЕ ОД 1.200.000 КОМАРЦИ ОДЕДНАШ МОЖЕ ДА ВИ ЈА ИСЦИЦААТ КРВТА, ВО ПРАКСА ДОВОЛНА Е ЕДНА - ТУКА ГИ ИМАМЕ ДВЕТЕ“: Д-р Беќаровски со шега

„ВМРО-ДПМНЕ ДЕ ФАКТО ГО ПРИФАТИ ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, А СЕГА МАЛКУ ГЛУМАТ“: Спасовски очекува власта да ги поништи договорите со соседите

„ВМРО-ДПМНЕ ДЕ ФАКТО ГО ПРИФАТИ ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, А СЕГА МАЛКУ ГЛУМАТ“: Спасовски очекува власта да ги поништи договорите со соседите

Се запали цистерна со метан, се задуши полицаец

Се запали цистерна со метан, се задуши полицаец

Транспарент против Филипче пред партиски штаб на СДСМ во Аеродром

Транспарент против Филипче пред партиски штаб на СДСМ во Аеродром

МЕЧКА НАПАДНА И УБИ ШЕСТ ОВЦИ: стравични глетки од село Равен

МЕЧКА НАПАДНА И УБИ ШЕСТ ОВЦИ: стравични глетки од село Равен